Sál sice nepraskal ve švech, což naopak mnozí kvitovali. „Jsem naprosto spokojený, můžu si v klidu zatancovat a do nikoho nevrážím a nikdo nevráží do mě," pochvaloval si jeden z účastníků. K tanci vyhrával taneční orchestr Echo 91, o desáté večerní rozparádil především ženskou část publika Stanislav Hložek, který na přednatočené základy i s kytarou zazpíval své největší hity včetně tuzemské nejprodávanější písničky všech dob – Holky z naší školky. „To jsme zpívali dva a teď vám zazpívám písničku, kde dokonce zpíváme tři," uvedl zde velice aktuální skladbu z televizního seriálu Sanitka.

Druhý vrchol večera nastal, když na pódium přišli čtyři rockeři s nástroji, které nejdříve doladili a pak zahráli a zazpívali několik vlastních písniček s vlastními a aktuálními texty. Kdo muzikanty nepoznal, nebo si nebyl jistý, těm složení nakonec představil sám dlouhovlasý kytarista – pod názvem Bbonk a parukami a slunečními brýlemi se skrývali sám ředitel nemocnice Petr Chudomel (sólová kytara), jeho náměstek Pavel Hoffmann (basová kytara), polovina organizačního dua plesu a jeden z čelních manažerů nemocnice Daniel Veselý (kytara, zpěv) a chirurg Tomáš Vidim (bicí).

Nadšení posluchači utvořili pod jevištěm půlkruh a někteří se dali kromě focení a natáčení i do tance, nakonec si všichni dohromady vytleskali ještě přídavek v podobě opakování skladby opěvující právě nemocniční ples. Pak už zbývalo jen vyhlášení deseti hlavních cen tomboly, kde si šťastní výherci odnášeli lyže, obří televizi či tablet a pak už tanec a zábava až do časných ranních hodin. A vzhledem k posunu času se tentokrát plesalo dokonce o hodinu déle.

Zdeněk Hejduk