Pokud budete potřebovat něco vyřídit vcentru města a pojedete autem, připravte se, že buď půjdete obrovský kus pěšky, nebo zaplatíte za stání na komunikacích, na jejichž výstavbu a opravy už jste jednou přispěli svými daněmi. Poté, co se řidiči smířili sobří platbou čtyřiceti korun za hodinu na Karlově náměstí, chystá se na ně další placené zóny. Radní už projednali a schválili, že parkomatů, jak jinak, neubude, naopak se jejich počet zvýší. „Nařízení nechává placené stání stejné, jen ho rozšiřuje o nové lokality, kterých ale není tolik. Samozřejmě na nádraží vzniknou placená stání, objevit by se tam měla zhruba do měsíce,“ uvedl místostarosta Roman Pekárek.

Řidičům se plánované rozšíření placeného stání nezdá být drobné, právě naopak. Parkomaty se totiž objeví i na posledních „záchranných“ místech, kde bylo možné nechat auto bez toho, aby se člověk musel vydat na pochodové cvičení. „Už nevědí, kde by zčlověka ty peníze vytáhli. Už by nás asi nemělo překvapit, až budeme platit za to, že jsme prošli po městském chodníku,“ řekl rozhněvaný řidič Fabie, který běhal po Karlově náměstí ve snaze najít obchod, kde mu rozmění bankovku, aby mohl hodit mince do parkomatu.

Posledními záchytnými body byly třeba parkoviště za kinem nebo Husovo náměstí. I to se však změní. Vdohledné době budeme platit na plných třiadvaceti místech ve městě. A slibované záchytné bezplatné parkoviště u Modrého bodu je vnedohlednu. „Je to záměr, není ale dán termín. Záměr sledujeme jako možnost, že na těchto pozemcích by se parkoviště mohlo vybudovalo. Nedá se ale říct, že je to věc, kterou bychom nestíhali,“ komentoval místostarosta. Tajemník Jiří Krumich připomněl, že vznik těchto parkovacích ploch souvisí srekonstrukcí Jaselské ulice.

Kde všude tedy budeme platit:

Karlovo náměstí, Husova ulice, Rubešova ulice, Kutnohorská ulice, Zámecká ulice, Kovářská ulice, Pražská ulice, ulice Na Hradbách, ulice Karoliny Světlé, Parléřova ulice, Brandlova ulice, Karlova ulice, Obecní dvůr, ulice Na Pobřeží, Smetanova ulice, Zahradní ulice, ulice Dukelských hrdinů, Starokolínská ulice, Jiráskovo náměstí, Husovo náměstí, parkoviště Kino 99, Rorejcova ulice, ulice Pod Hroby.

Už dnes kolínské parkomaty vynáší kolem 4,5 milionu korun ročně