Poté, co se provoz na Masarykově, alias starém mostě stal opět jednosměrným, zvedla se proti tomu značná vlna odporu. Čtenáři hojně diskutovali na našich webových stránkách, snášeli nejrůznější argumenty, půlka Zálabí vřela, spílala radním a slibovala petici. Plynuly týdny a dnes si, zdá se, lidé prostě zvykli. Či je tomu jinak?
Podle našich informací je avizovaná petice již na světě, dokonce ji už zkontroloval i právník, takže by bez potíží mohla mezi lidi. Jenže… Možná se i zde projevila typická lidský povaha – udělejte něco pro mladé, ale jinde než u nás v ulici, zorganizujte petici, ale někdo jiný než já… Zkrátka lidé na jednosměrný provoz s gustem nadávají, ale do petičního výboru za opětovné zobousměrnění se nikdo nehrne. „Dáváme petiční výbor dohromady,“ potvrdil jeden z komunálních politiků, který se o danou problematiku zajímá, ovšem zatím nechtěl být jmenován.
O co Zálabákům a nejen jim jde? Nechtějí při každé cestě do centra absolvovávat okružní jízdu městem místo pár set metrů přes most. Radnice naopak oponuje přínosem zjednosměrnění ve smyslu zklidnění dopravy v této části města a podstatně větší bezpečností pro chodce a cyklisty, kteří jsou také součástí silničního provozu. Město dále dodává, že počet těch, kteří jsou nespokojení, a těch, kterým jednosměrný provoz vyhovuje, je zhruba vyrovnaný.