VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkování v Kolíně? Slalom, horor, nervy

Kolín/ Najít ve všední den ráno poblíž centra místo na zaparkování zabere někdy stejně času jako přepravit se z 15 kilometrů vzdálené obce. Zkrátka dvacet minut do Kolína, dvacet minut po Kolíně. Pokud tedy nechcete sáhnout do peněženky…

27.5.2008 3
SDÍLEJ:

Zlaté parkoviště v bývalém pivovaru.... jeho kapacita teď ve městě hodně chybíFoto: DENÍK/Jana Martinková

Budík. Nesympatická součást domácnosti či mobilního telefonu, zvlášť zkraje pracovního týdne. Ale nedá se svítit. Večer ho znovu nařizujete raději o slabou půlhodinku dřív. Nikdo vám totiž nezaručí, že ji nestrávíte okružní jízdou po Kolíně ve snaze najít místo na zaparkování.
Holt, kdo zaváhá, nestravuje se, a kdo dřív přijede, ten parkuje. Nic nového pod sluncem. Jen je to někdy pěkný horor a hra na nervy zvlášť pro ty, které v zaměstnání čekají postihy za každou minutu, o kterou se zpozdí. Tomu pak nervy skutečně vibrují, když propátrává každou píď neprůstupné řady aut podél chodníků. A třeba hned vedle je prázdno. Jenže tam to nejde. A přitom by tam auta možná vůbec nikomu nevadila. A tak Tour de Kolin pokračuje.
Vyražme na ni třeba od velkého kruháku, jako jsme to při našem testu zkusili včera ráno. Volná (a hlavně neplacená) místa jsme našli, to bez diskuze, ale ta vzdálenost… Snad jedině nasadit sportovní obuv a v poklusu si do plic nainhalovat něco „málo“ výfukových plynů. A ještě s rukama jak opičák. S módní kabelčičkou přes rameno by to bylo asi jiné, ale kdo dnes chodí do práce jen s taštičkou, v níž má líčidla nebo doutníky?
Z Jaselské odbočujeme vpravo směrem k Penny Marketu. Ulice V Opletkách je nouzovkou ve chvíli, kdy už opravdu není blíž k centru ani flíček. Tady ho najdete opravdu v drtivé většině případů. My napočítali odhadem čtyři až pět volných míst. Ale do centra se samozřejmě projdete.
Prozkoumáváme Heverovu a Komenského. Žádná sláva – celkem dvě místečka, z toho jedno určitě ne třeba na dodávku. Husovo náměstí – další tradiční parkovací místo. Plno skoro všude, jen v části až nejblíž k Jaselské je to o trochu lepší – tři volná místa. A co za poliklinikou? To býval dobrý tip ještě před pár měsíci, ale už se to asi „rozkřiklo“. A skutečně. Ani místečko. Zelený volkswagen stojí i na pruzích těsně při výjezdu z parkoviště.
Tak tady jsme těžce neuspěli. Odbočujeme ze Smetanovy doleva na světelku u úřadu práce a míříme ke starému mostu. Kolona asi pěti aut před námi najednou stojí. Co to? Že by chodci? Ale vždyť na přechodu kromě aut nikdo není… Žádní chodci. To řidič vpředu luští maličkou dodatkovou tabulku pod zákazem vjezdu. „Aha, až po třech stech metrech, tak to tam můžu vjet,“ honí se mu asi hlavou, protože dál na most pokračuje. Další asi zaregistroval dodatkovou tabulku pozdě, což se mu nelze divit, sešlápl brzdu a zahnul doleva, čímž se připravil, pokud o ni stál, o možnost zaparkovat v odbočce ke starým lázním. „Jejda, taky plno?“ Volná jsou jen stání pro invalidy, chytáme místečko až úplně dole za odbočkou na (také plné) parkovišťátko před vlastními lázněmi. Ob auto před námi je volné ještě jedno. Do centra to není daleko. Ono zaparkovat ve středu tak, byste museli sáhnout do peněženky… „Když jedu jednou za čas do cizího města, klidně tu desetikorunu za parkování dám. Ale denně?“ kroutí nesouhlasně hlavou řidič Lukáš Stehlík. „Vždyť ty ulice se opravují, udržují a čistí taky za moje peníze. Jako Kolíňáci jsme si to všechno zaplatili z daní a teď máme platit ještě jednou. Housku v obchodě taky neplatím dvakrát,“ dodal. Dál pátráme po neplacených parkovacích místech. Ostatně jako většina řidičů. A zkoušíme i to centrum. Naděje, že člověk ve všední den zaparkuje na těch pár místečcích naproti bývalému pivovaru, není optimismus, ale spíše utopie. Volný není ani centimetr. Zato v areálu pivovaru ano. Pracuje tu těžká technika, samozřejmě, ale když neublíží autům majitelů povolení Z, neublížila by, podle našeho laického soudu, ani těm bez Z. Na spodní parkoviště by se vešlo dobře deset dalších aut. Ale zákazová značka hovoří jasně. Stejně jako zákaz zastavení před základní uměleckou školou. Dalších odhadem deset míst. O pár metrů dál jsou auta doslova narvaná jedno na druhém, ale tady prázdno. Je to před školou, jasně… ale před základní uměleckou, jejíž drtivá většina vyučovacích hodin začíná až odpoledne? Komu by tu auta přes celý den vadila? Postesknout si můžete, ale stejně musíte na další štaci, jíž je nejčastěji okolí zastávky. Ani tady jsme neuspěli, a že tu dost často místečko bývá. Jednou z posledních možností je tedy jednosměrka kolem domova důchodců, zde se většinou místečko najde, ovšem kdo jej zvolíte, připravte si dobré podrážky.

Autor: Jana Martinková

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 24 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel Automechanici, autoelektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, e-mail: k-auto@seznam.cz, , Požadavky:, zkušenosti, spolehlivost, praxe v oboru.. Pracoviště: Jan košina - provoz, Obecní dvůr, č.p. 79, 280 02 Kolín 2. Informace: Jan Košina, +420 777 117 007.

Stavebnictví - Stavebnictví Geodeti a ostatní 18 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oborech příbuzných kartografii a zeměměřictví Ostatní odborní pracovníci. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, Novotná Jarmila Ing. Bc., tel.: 321 737 018, , e-mail: jarmila.novotna@cuzk.cz,, osobně: Rorejcova 8, Kolín., , Náplň práce:, zařazení dle katalogu správních činností - 2.62.10 - Provádění ověřování spávnosti provedených změn v obsahu katastru nemovitostí, činnosti při vedení a obnově katastrálního operátu, vydávání informací z KN., , Požadavky:, vyšší odborné nebo bakalářské vzdělání , praxe na obdobné pozici výhodou,, velmi dobré organizační dovednosti a znalosti práce s PC,, velmi dobré komunikační dovednosti, písemný a ústní projev,, vysoké pracovní nasazení, loajalitu a nekonfliktnost,, zodpovědnost, pečlivost, flexibilitu, spolehlivost a samostatnost,, zájem učit se a vzdělávat se,, občanskou bezúhonnost., , Zaměstnanecké výhody:, pracovní poměr na dobu určitou (za rodičovskou dovolenou, nejdéle do 11/2018) v plném pracovním úvazku,, odměňování v souladu s nařízením vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců , zařazení do 10. platové třídy, v závislosti na délce dosažené praxe,, systém zaměstnaneckých a sociálních výhod- 5 týdnů dovolené, 5 dnů sick days, pružná pracovní doba, příspěvek na stravování, rekreační zařízení v Krkonoších, FKSP, vzdělávací kurzy, školení., , Písemné přihlášky a kontakt:, Přihlášky do výběrového řízení společně s motivačním dopisem a strukturovaným životopisem zašlete (případně doručte osobně) nejpozději do 9. března 2018 písemně na adresu: , Katastrální pracoviště Kolín, Rorejcova 8, 28002 Kolín, ( na obálce s označením " vrchní referent/ rada v oddělení dokumentace) anebo je zašlete elektronicky ředitelce Katastrálního pracoviště Kolín Ing. Bc. Jarmile Novotné na , e- mail jarmila.novotna@cuzk.cz (tel. 321 737 018).. Pracoviště: Katastrální úřad pro středočeský kraj - kolín, Rorejcova, č.p. 8, 280 02 Kolín 2. Informace: Jarmila Novotná, +420 321 737 018.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič autobusu 28 000 Kč

Řidiči autobusů, trolejbusů a tramvají Řidiči autobusů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt: Mukařovský Karel, tel.:602 352 977, e-mail: karel.mukarovsky@oad.cz, osobně: Za Drahou 171, Liblice, , Požadujeme platné potřebné doklady, výpis z TR., , Práce na 1 i 2 směny nebo turunusové služby, dle jízdního řádu autobusových linek., , Nabízíme jistotu zaměstnání, příspěvek na penzijní pojištění.. Pracoviště: Okresní autobusová doprava kolín, s.r.o. - provoz český brod, Za Drahou, č.p. 171, 282 01 Český Brod. Informace: Karel Mukařovský, +420 602 309 418.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidiči nákladního automobilu. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co budete v práci dělat?, - rozvážet naše chutné produkty na určená depa, - budete vést přepravní a předávací dokumentace, - plnit zadané úkoly v rámci Vaší pozice., , Co od Vás budeme požadovat, - chuť cestovat a mít dobrou náladu, - řidičský průkaz skupiny B, C, - digitální karta do tachografu, - dobrý fyzický stav, - praxe v řízení nad 7,5 Tuny, - čistý trestní rejstřík, - příjemné vystupování, - časovou flexibilitu, - fyzickou zdatnost, , Co Vám za práci nabídneme?, - náborový příspěvek až 10 000 Kč, - zaměstnancům po zkušební lhůtě poskytujeme příspěvek až do výše 5 000,- Kč na stěhování do místa pracoviště, - příplatek za dochvilnost 1 000,- Kč vyplácíme těm, kteří odpracovali plánovaný počet směn, - příplatek až 5 000,- Kč za přivedení kolegy, - zájemcům poskytujeme dotované ubytování v těsné blízkosti ve firemní ubytovně hotelového typu, - v rámci péče o zdraví zaměstnanců poskytujeme poukázky na preventivní rehabilitační masáže, - příplatek za dopravu, - jídlo a nápoje na pracovišti zdarma, - pravidelné firemní večírky, firemní plesy a spol.. Pracoviště: Crocodille čr, spol. s r.o. - provoz žiželice, Tovární, č.p. 386, 281 29 Žiželice nad Cidlinou. Informace: Šárka Šmídová, +420 724 437 604.


Ples se konal v kolínském Hotelu Theresia.
27

OBRAZEM: Ples Základní umělecké školy nabídl pestrý, a nejen hudební program

Studenti informatiky a spojů měli maturitní ples.
140

OBRAZEM: Maturitní muže v černém uvedli malí trolové

Nejen o bosenských pyramidách se diskutovalo tři hodiny

Kolín – Tajemství pyramid v Bosně, tak znělo téma besedy Radka Kubly, odehrávající ve čtvrtek v salonku Městského společenského domu v Kolíně.

Na kluzkých silnicích řidiči bourali, naštěstí bez vážnějších následků

Střední Čechy – Více sněhu a méně ledu, než naznačovala původní očekávání, přinesl v noci na sobotu a ráno návrat zimního počasí na středočeské silnice a chodníky.

Chřipka je v kraji na ústupu. Přesto za týden přibylo šest jejích obětí

Střední Čechy – Velmi smutné souvislosti mají nejnovější informace středočeských hygieniků o odeznívání chřipkové epidemie, která region trápila od počátku února. Chřipkové viry nadále zabíjely – a to s nebývalou razancí. 

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT