VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkování v Kolíně? Slalom, horor, nervy

Kolín/ Najít ve všední den ráno poblíž centra místo na zaparkování zabere někdy stejně času jako přepravit se z 15 kilometrů vzdálené obce. Zkrátka dvacet minut do Kolína, dvacet minut po Kolíně. Pokud tedy nechcete sáhnout do peněženky…

27.5.2008 3
SDÍLEJ:

Zlaté parkoviště v bývalém pivovaru.... jeho kapacita teď ve městě hodně chybíFoto: DENÍK/Jana Martinková

Budík. Nesympatická součást domácnosti či mobilního telefonu, zvlášť zkraje pracovního týdne. Ale nedá se svítit. Večer ho znovu nařizujete raději o slabou půlhodinku dřív. Nikdo vám totiž nezaručí, že ji nestrávíte okružní jízdou po Kolíně ve snaze najít místo na zaparkování.
Holt, kdo zaváhá, nestravuje se, a kdo dřív přijede, ten parkuje. Nic nového pod sluncem. Jen je to někdy pěkný horor a hra na nervy zvlášť pro ty, které v zaměstnání čekají postihy za každou minutu, o kterou se zpozdí. Tomu pak nervy skutečně vibrují, když propátrává každou píď neprůstupné řady aut podél chodníků. A třeba hned vedle je prázdno. Jenže tam to nejde. A přitom by tam auta možná vůbec nikomu nevadila. A tak Tour de Kolin pokračuje.
Vyražme na ni třeba od velkého kruháku, jako jsme to při našem testu zkusili včera ráno. Volná (a hlavně neplacená) místa jsme našli, to bez diskuze, ale ta vzdálenost… Snad jedině nasadit sportovní obuv a v poklusu si do plic nainhalovat něco „málo“ výfukových plynů. A ještě s rukama jak opičák. S módní kabelčičkou přes rameno by to bylo asi jiné, ale kdo dnes chodí do práce jen s taštičkou, v níž má líčidla nebo doutníky?
Z Jaselské odbočujeme vpravo směrem k Penny Marketu. Ulice V Opletkách je nouzovkou ve chvíli, kdy už opravdu není blíž k centru ani flíček. Tady ho najdete opravdu v drtivé většině případů. My napočítali odhadem čtyři až pět volných míst. Ale do centra se samozřejmě projdete.
Prozkoumáváme Heverovu a Komenského. Žádná sláva – celkem dvě místečka, z toho jedno určitě ne třeba na dodávku. Husovo náměstí – další tradiční parkovací místo. Plno skoro všude, jen v části až nejblíž k Jaselské je to o trochu lepší – tři volná místa. A co za poliklinikou? To býval dobrý tip ještě před pár měsíci, ale už se to asi „rozkřiklo“. A skutečně. Ani místečko. Zelený volkswagen stojí i na pruzích těsně při výjezdu z parkoviště.
Tak tady jsme těžce neuspěli. Odbočujeme ze Smetanovy doleva na světelku u úřadu práce a míříme ke starému mostu. Kolona asi pěti aut před námi najednou stojí. Co to? Že by chodci? Ale vždyť na přechodu kromě aut nikdo není… Žádní chodci. To řidič vpředu luští maličkou dodatkovou tabulku pod zákazem vjezdu. „Aha, až po třech stech metrech, tak to tam můžu vjet,“ honí se mu asi hlavou, protože dál na most pokračuje. Další asi zaregistroval dodatkovou tabulku pozdě, což se mu nelze divit, sešlápl brzdu a zahnul doleva, čímž se připravil, pokud o ni stál, o možnost zaparkovat v odbočce ke starým lázním. „Jejda, taky plno?“ Volná jsou jen stání pro invalidy, chytáme místečko až úplně dole za odbočkou na (také plné) parkovišťátko před vlastními lázněmi. Ob auto před námi je volné ještě jedno. Do centra to není daleko. Ono zaparkovat ve středu tak, byste museli sáhnout do peněženky… „Když jedu jednou za čas do cizího města, klidně tu desetikorunu za parkování dám. Ale denně?“ kroutí nesouhlasně hlavou řidič Lukáš Stehlík. „Vždyť ty ulice se opravují, udržují a čistí taky za moje peníze. Jako Kolíňáci jsme si to všechno zaplatili z daní a teď máme platit ještě jednou. Housku v obchodě taky neplatím dvakrát,“ dodal. Dál pátráme po neplacených parkovacích místech. Ostatně jako většina řidičů. A zkoušíme i to centrum. Naděje, že člověk ve všední den zaparkuje na těch pár místečcích naproti bývalému pivovaru, není optimismus, ale spíše utopie. Volný není ani centimetr. Zato v areálu pivovaru ano. Pracuje tu těžká technika, samozřejmě, ale když neublíží autům majitelů povolení Z, neublížila by, podle našeho laického soudu, ani těm bez Z. Na spodní parkoviště by se vešlo dobře deset dalších aut. Ale zákazová značka hovoří jasně. Stejně jako zákaz zastavení před základní uměleckou školou. Dalších odhadem deset míst. O pár metrů dál jsou auta doslova narvaná jedno na druhém, ale tady prázdno. Je to před školou, jasně… ale před základní uměleckou, jejíž drtivá většina vyučovacích hodin začíná až odpoledne? Komu by tu auta přes celý den vadila? Postesknout si můžete, ale stejně musíte na další štaci, jíž je nejčastěji okolí zastávky. Ani tady jsme neuspěli, a že tu dost často místečko bývá. Jednou z posledních možností je tedy jednosměrka kolem domova důchodců, zde se většinou místečko najde, ovšem kdo jej zvolíte, připravte si dobré podrážky.

Autor: Jana Martinková

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 13 500 Kč

Brusiči nástrojů a kovů Brusiči kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: První kontakt:, Dotsenko Mariya, tel.: 774 271 786, e-mail: devama1@seznam.cz, , Náplň práce:, práce s kovem., , Požadujeme:, dobrý zrak, zdravotní způsobilost, čistý trestní rejstřík, ochota učit se novým věcem, flexibilita., , Pracovní doba:, 6 - 14:30 hod., příp. dle potřeby podle práce.. Pracoviště: Devama pliz s.r.o. - kolín, Rybářská, č.p. 56, 280 02 Kolín 2. Informace: Mariya Dotsenko, +420 774 271 786.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 22 000 Kč

Mechanici a opraváři elektronických přístrojů Mechanici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: První kontakt:, Jindrová Barbora Ing. MBA, tel.: 321 759 237, 8 - 14 hod,, e-mail: barbora.jindrova@otk.cz,, osobně: každý den 8 - 14 hod., , Rozšiřujeme řady našich dlouholetých zkušených zaměstnanců v údržbě a chceme dát našim strojům péči, kterou si zaslouží. Vlastníme širokou škálu polygrafických a dalších strojů, které budete mít možnost detailně poznat. Rádi přivítáme zkušené mechaniky, i ty méně zkušené, kteří splňují naše požadavky., , Pracovní poměr na 6 měsíců potom možnost prodloužení., , Pracovní náplň:, - Oprava a údržba strojů a zařízení., - Identifikace příčin poruch, detekce chyb, návrh a realizace oprav., - Výroba a oprava drobných náhradních dílů na obráběcích strojích., - Broušení výsekových nástrojů., - Provádění plánovaných preventivních prohlídek strojů., - Administrace záznamů o provedených opravách., - Výpomoc při manipulaci s movitým majetkem, zařízením a stroji., , Požadavky:, - Bezúhonnost - čistý trestní rejstřík , - Znalost práce s PC, - Zkušenosti na pozici mechanika strojního zařízení a tiskařských strojích - výhodou, - Doložit životopis při prvním kontaktu, , Zaměstnanecké výhody:, Podnikové stravování, poukázky na děti, sick day, slevy na bankovní produkty, firemní akce, Najdi svého kolegu, náborový příspěvek.. Pracoviště: Otk group, a.s., Plynárenská, č.p. 233, 280 02 Kolín 2. Informace: Barbora Jindrová, +420 321 759 237.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 16 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Poradce INFOcentra v projektu EFES. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, V případě zájmu o uvedenou pozici zašlete prosím elektronicky motivační dopis s uvedením názvu pozice a pracoviště, doplněný o strukutrovaný životopis, nejpozději do 16.7.2018 včetně na e-mailovou adresu: sarka.petruncikova@uradprace.cz., , Náplň práce:, Zabezpečování základního informačního servisu pro příchozí., Poskytování základních informací o činnostech a službách ÚP ČR., Poskytování základních informací z oblasti evidence, zprostředkování a poradenství, oblasti nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti, projektů., Pomoc s vyplňováním a kontrola příslušných formulářů souvisejících se zařazením do evidence uchazečů a zájemců o zaměstnání., Poskytování pomoci klientům při obsluze PC v rámci samoobslužných aktivit spojených s hledáním zaměstnání. Zajišťování telefonického kontaktu se zaměstnavatelem., Účast na odborném školení v projektu., Další nezbytná administrativní činnost v rámci oddělení a projektu., , Požadavky:, Ukončené středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou nebo vyšší odborné vzdělání., Výborná uživatelská znalost práce s PC, zejména MS Office, MS Excel, včetně elektronické komunikace., Dobré organizační a komunikační dovednosti., Znalosti, popř. praxe v oblasti státní správy výhodou., Svéprávnost, bezúhonnost, zdravotní způsobilost., , Pracovní podmínky:, Platové zařazení v 8. platové třídě v souladu s platnými právními předpisy., Pružná pracovní doba - plný úvazek., Předpokládaný nástup 1.9.2018., Pracovní poměr na dobu určitou a to po dobu pracovní neschopnosti, mateřské a rodičovské dovolené, a to do 31.8.2020 po dobu realizace projektu Efektivní služby zaměstnanosti.. Pracoviště: Úřad práce české republiky - český brod, Sportovní, č.p. 501, 282 01 Český Brod. Informace: Šárka Petrunčíková, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 22 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Referentka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt:, e-mail: ruzickova@charvat-chs.cz, , Náplň práce:, - komunikace se stávajícími zákazníky, - fakturace, vystavování objednávek, - odpovědnost za pořádek a čistotu na provozovně., , Požadujeme:, - středoškolské vzdělání, - praxe a znalost programu Helios výhodou, - ŘP sk. B, - spolehlivost, samostatnost, pečlivost., , Nabízíme:, - zázemí stabilní české společnosti, - motivační systém ohodnocování (podíl z kvartálního plnění provozovny), - práce na HPP , - příspěvek na stravné , - příspěvek na životní pojištění , - 2 dny dovolené navíc., , Životopisy zasílejte na email: ruzickova@charvat-chs.cz., , Zaměstnanecké výhody:, stravenky, 2 dny dovolené navíc, příspěvek na životní pojištění.. Pracoviště: Charvát group s.r.o. - kolín, Brankovická, č.p. 277, 280 02 Kolín 2. Informace: Martina Růžičková, .


Krajská soutěž hasičů v Kladně - sobotní část.
11

Kladenské Sletiště je až do neděle dějištěm krajské soutěže v požárním sportu

Cerhenice slavily své dobrovolné hasiče.
62

OBRAZEM: V Cerhenicích oslavili hasiči kulatiny

Děti v parném dni závodily pro radost již po patnácté

Kolín /FOTOGALERIE/ – Více jak tři stovky dětí ze škol a zařízení pro handicapované malé i starší klienty závodily ve čtvrtek dopoledne na kolínském atletickém hřišti Mirka Tučka v letní podobě Her pro radost.

Na terasách za společenským domem zahrál Honza Ponocný

Kolín /FOTOGALERIE/ – Úkol vyzkoušet, jak budou nově zrekonstruované terasy za kolínským Městským společenským domem vhodné ke koncertům, na sebe předposlední červnovou středu vzal multiinstrumentalista, autor muziky především k filmům režisérky Alice Nellis a kytarista hrající s Mekym Žbirkou i Ivanem Králem Honza Ponocný říkající si Circus Ponorka.

Krásné ženy z Argentiny, Nigérie a Evropy. Vyberte nejhezčí fanynku skupiny D

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Audit ve středočeské správě silnic zůstává horkým bramborem

Střední Čechy – Konce zatím neberou tahanice středočeských zastupitelů kolem hospodaření krajské správy a údržby silnic. Aktuální téma polemik se od samotného nakládání s penězi a zadávání zakázek přesunulo k auditu, který kraj nechal provést v této své příspěvkové organizaci, objednávající budování silnic druhé a třetí třídy, jejich opravy i údržbu. Přesněji: ke zprávě auditorů, kterou dostali zastupitelé k dispozici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT