A přidaly se i kritické hlasy v diskusi k článku, v němž o plánované investiční akci informujeme. Petr Hruška řekl: „Město dá takové peníze do střechy a zbytek haly bude dál v havarijním stavu? Má to vůbec smysl, když nová mnohem menší hala, podobná té v Chrudimi nebo Benátkách by stála 40 milionů? Nebo opravdu pěkná hala jako je třeba ve Vrchlabí, by přišla na 80 milionů? Tohle investování nechápu. Tím, že se opraví střecha, se nevyřeší problém s polorozpadajícím se zimákem.“

Podle ředitele zimního stadionu Přemysla Váni jsou ale takové představy zkreslené. „Starou stavbu je třeba napřed zlikvidovat. A to také stojí dost peněz. Vyšlo by to na desítky milionů korun. A ty je nutné k případné novostavbě připočíst,“ řekl Váňa.

Jeho odhad pořízení nové středně velké haly se pohybuje okolo 80 až 100 milionů korun. Plus zmíněné náklady na likvidaci. „Podle mě je ale skutečně lepší opravit současný stadion. Po střeše přijdou na řadu další investice. Souhlasím, že současný stav není dobrý, ale pokud budou peníze, měly by se co nejdříve proinvestovat a tuto stavbu zmodernizovat,“ dodal ředitel.

Stadion by neboural ani stavební odborník Vít Kosina. „Bouráním se práce množí,“ odpověděl Deníku starým zednickým příslovím.

Vlnu emocí v diskusi na našem webu však vyvolal spíše jiný a mnohem důležitější aspekt celé chystané opravy: její termín.

Jak jsme informovali, radnice, byť zatím údajně nemá peníze, plánuje začít v červnu a skončit v listopadu. A to by byl vážný problém pro hokejové oddíly TJ SC Kolín. Nejen dospělí, ale i všechna mládežnická družstva by musela v začátku sezony dojíždět jinam. A tři měsíce je opravdu hodně. „Už takhle je náš rozpočet napjatý a oprava by nás donutila jezdit trénovat a hrát jinam. A vynaložit další peníze navíc,“ shrnul zásadní trable ekonom SC Kolín Leoš Tvrdík.

S klubem zatím o možných problémech, ale ani o rekonstrukci, ještě nikdo z radnice nejednal. „Ve čtvrtek 10. dubna máme schůzku, kam přijde i zastupitel Jan Jandejsek, který sedí za město ve správní radě klubu. Třeba zazní konkrétní informace tam,“ dodal Tvrdík.