Každý týden Vám prostřednictvím Kolínského deníku představíme jedno z obvodních oddělení, působících v našem teritoriu, a dopravní inspektorát, spadající pod Územní odbor vnější služby Kolín.

Obvodní oddělení Kouřim

Obvodní oddělení Kouřim najdeme přímo v ulici Na Barborce v okrajové části města Kouřim. Jedná se o nový objekt dostavěný před několika lety přímo pro potřeby policie. V součastné době zde probíhá výstavba nové čekárny a hovorny pro veřejnost. Na policejní služebně je plánován celkový počet 15 policistů, v součastné době jich zde pracuje 12.

Vedoucím obvodního oddělení je 39letý nadporučík Bc. Milan Nedavaška, který u policie pracuje 17 let, z toho již 16 let přímo na Obvodním oddělení Kouřim. Zároveň je i občanem města Kouřimi. Jeho zástupcem je 36letý nadporučík Bc. Libor Janoud, sloužící 14 let, který bydlí v Toušicích.
Hlavním úkolem policistů je dohlížet na dodržování veřejného pořádku ve služebním teritoriu o velikosti 217 km2, s přibližným počtem 11 tisíc obyvatel, které je rozděleno na šest částí, přičemž každá část má přiděleného policistu.

Úkolem tohoto policisty je spolupráce s orgány místní samosprávy, odhalování, prověřování a dokumentování trestných činů a přestupků. Dále dohlíží na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Vyřizuje veškeré písemnosti, činí preventivní opatření k předcházení a zabraňování trestné činnosti. Soustřeďuje poznatky o bezpečnostní situaci nejen ve svém „rajonu“ a plně je využívá k plnění úkolů. Má dobrou osobní a místní znalost daného území, rozvíjenou přímým kontaktem s občany.

Policisté z Obvodního oddělení Kouřim mají ve svém teritoriu tyto obce: Barchovice, Bečváry, Bílkov, Bohouňovice II., Borek, Bošice, Březinka, Buda, Církvice, Červený Hrádek, Davídkov, Díblíkov, Dolní Chvátliny, Dolní Kruty, Doubravčany, Drahobudice, Hatě, Horní Jelčany, Horní Kruty, Hoštice, Hryzely, Chotouchov, Karlov, Kocanda, Kořenice, Kouřim, Království, Libodřice, Lošánky, Lošany, Malotice, Mančice, Mlékovice, Molitorov, Nesměň, Nouzov, Nová Ves III., Poboří, Poďousy, Polní Voděrady, Přestavlky, Pučery, Radlice, Skvrňov, Sobočice, Svojšice, Toušice, Třebovle, Újezdec, Votelež, Vršice, Zásmuky, Ždánice.

Okres : Kolín
Adresa: Na Barborce 662, 281 61, Kouřim
Telefon: 974 874 730 nebo 158
Fax: 321 783 856
Pracovní dny a hodiny: nepřetržitě
Obec s rozšířenou působností: Kolín
Obec s pověřeným obecním úřadem: Kouřim

Policisté v ulicích
Jednou z největších priorit je co nejvíce policistů v ulicích. Tímto přístupem se daří odhalovat pachatele nejrůznější trestné činnosti od vloupání do rekreačních chat, motorových vozidel, dopadení řidičů při řízení motorových vozidel bez příslušného řidičského oprávnění či pod vlivem návykových látek až po přestupce třeba na úseku narušování veřejného pořádku. Policisté aktivně spolupracují se samosprávami obcí, podílí se na preventivních aktivitách, jako jsou například besedy ve školách.