Mimo ohrožení života je už čtyřiadvacetiletý mladík z Kolínska, který se před čtrnácti dny stal obětí nesmyslného fyzického napadení na sedlecké pouti. Lékaři už ho přeložili na standardní lůžko. „Jeho stav je stabilizovaný. Nicméně jeho poranění hlavy jsou vážná,“ uvedla Hana Vránová z vinohradské nemocnice, kde pacient leží.

Podle našich informací napadený mladík už komunikuje, ale zatím neverbálně. Lékaři čekají, jak se jeho tělo vypořádá s brutálním napadením.
Co se vlastně osudný den stalo? Trojice mladíků z Čáslavska se osudné odpoledne nejdříve vrhla na čtyřiadvacetiletého muže a o rok staršího kamaráda z Kutné Hory. Později násilníci zaútočili na muže z Kollínska. A toho zbili neskutečně krutě. „Už po Čáslavi kolovaly zprávy o tom, že ten kluk zemřel. Je dobře, že žije. Doufám, že těm gaunerům tohle jen tak neprojde jako už několik škraloupů v minulosti. Dva z nich, to jsou bratři, jsou známí rabiáti. Lidé se jich bojí,“ řekl našemu Deníku obyvatel Čáslavi. Přál si ale zůstat v anonymitě.

Na oba bratry soudce uvalil vazbu, třetího policie vyšetřuje na svobodě. Hrozí jim několikaleté vězení.