VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Obchvat Kolína: Na jednom konci se staví, na druhém řeší pozemky

Kolín - Čtyři etapy výstavby, čtyři vlastníci pozemků, kteří ještě neprodali anebo nebyli vyvlastněni – tak by se dala charakterizovat současná situace budování několik desítek let plánovaného obchvatu Kolína.

27.4.2009 4
SDÍLEJ:

Postup výstavby obchvatu Kolína, 27.4.2009Foto: DENÍK/Michal Bílek

Fakt, že k rozdělení na etapy bylo Ředitelství silnic a dálnic nuceno přistoupit právě kvůli nedořešeným majetkoprávním vztahům, včera opět potvrdil Ředitel Správy Praha ŘSD Tomáš Jílek. První úsek v okolí budoucího mimoúrovňového křížení u dnešní křižovatky výpadovky z Kolína a odbočky na Novou Ves je podle jeho slov bez problémů, vše je vyřešeno, staví se. Třetí úsek čeká na stavební povolení, žádost o něj by měla odejít tento týden. S otazníkem jsou sudé úseky, tedy druhý a čtvrtý. „Dobíhají jednání o výkupu nezbytných nemovitostí, sjed〜návají se smlouvy o věcných břemenech,“ uvedl Tomáš Jílek. „U čtyř vlastníků je situace stále neuzavřená,“ upřesnil.

A zrovna v jednom z nedořešených úseků je zákonem schválnosti stavba, jež je klíčovou z hlediska dodržení lhůt stavby. „Jde o most přes Štítary. Buď nám vývoj jednání dovolí uvést celou stavbu obchvatu do provozu do konce roku 2010, nebo nabereme skluz, pokud se majetkoprávní problémy protáhnou,“ řekl.

„Probíhá vyvlastňovací řízení, běží lhůty, je zde snaha o domluvu, věc je stále živá, neuzavřená,“ potvrzuje starosta Jiří Buřič.

Archeologové pokračují Na trase budoucího obchvatu se dnes stále činí archeologové. Prozkoumáno mají kolem 60 procent trasy, zhruba během června by měli mít hotová všechna místa, kde je provedena skrývka ornice. Zbývat bude Šťáralka, kde se začne po skrývce. „Většina ploch je archeologicky pozitivních. Věděli jsme to předem, ale obrovská hustota nálezů nás až zaskočila,“ shrnula rok práce na archeologickém průzkumu budoucí trasy obchvatu Kolína jeho vedoucí Radka Šumberová. V číslech vyjádřeno – z 30 odkrytých hektarů se archeologické zajímavosti našly na 25 hektarech. A nejdou to ledajaké nálezy. Patří k nim největší pravěký rondel v Evropě s 50 metrů širokou opevňovací soustavou, několik sídlišť, pohřebišť a dalších nálezů.

Autor: Jana Martinková

27.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Technické vychytávky nepomohou, když to špatně funguje mezi sedadlem a volantem

Vánoční běh přilákal mnoho běžců.
59

Vánoční běh přilákal mnoho běžců

Třetí svíci na náměstí zapálili Tomáš Růžička a Ján Halama

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celý týden nespadla v Kolíně ani vločka sněhu, ale přesně po sedmi dnech, opět v neděli, zasypala lehká sněhová nadílka připravený program k zapálení třetí adventní svíce na věnci pod vánočním stromem na kolínském Karlově náměstí.

OBRAZEM: V Kostelci zpíval chrámový sbor

Kostelec n. Č. l. - V neděli večer se v kostele sv. Jana Křtitele v Kostelci nad Černými lesy konal předvánoční koncert pěveckého chrámového sboru Chorus Angelicus. 

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Kolínsko - Díky vstřícnosti kolínské porodnice Vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších obyvatel Kolínska. Každý týden zajíždíme do kolínské nemocnice a fotíme nově narozená miminka.

Komu byste udělili Cenu města Kolína za tento rok?

Kolín – Opět se blíží uzávěrka návrhů na udělení Ceny města Kolína. Cena města se uděluje jako ocenění mimořádných počinů ve všech oblastech společenského života města, které významně přispěly k jeho rozvoji a šíření jeho dobrého jména, jakož i k ocenění mimořádných projevů odvahy při záchraně lidských životů. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT