„Začalo to před dvěma roky. S trenérem našich žákovských fotbalistů Petrem Nevšímalem jsme si, pochopitelně že večer u piva, řekli, že je sice hezké, že maminky chodí své potomky podporovat na tréninky a fandit jim při zápasech, ale že vlastně vůbec netuší, co fotbal obnáší a jak ho kluci prožívají. No a napadlo nás umožnit jim vše poznat na vlastní kůži“, říká organizátor utkání Jaroslav Chromý.

„Nějak nás nápad chytil a strašně rychle jsme postavili vlastně smíšený oddíl. Maminek nebylo dost, a tak bylo potřeba zapojit i některé otce. Dnes trénujeme i dvakrát týdně a myslím, že jsme důstojní soupeři potomků, prožíváme kopanou snad ještě emočněji než oni,“ doplňuje kapitánka Pavlína Nevšímalová.

Zápas se hrál podle pravidel žákovského zápasu, dvakrát třicet pět minut a síly byly zprvu velice vyrovnané. Brzy se ale projevila převaha dětí, oddíl žáků TJ Nučice se totiž dělí o první a druhé místo v okresní žákovské soutěži s Tuchorazí.

„Loni jsme prohráli jen 3:1. Letos jsou děti asi ještě o něco lepší, my daly branky dvě a naši potomci sedm. Alespoň že závěrečné střílení penalt bylo nerozhodné a na každé straně padlo pět branek,“ hodnotí celý zápas kapitánka.

Utkání přilákalo na tribunu hřiště řadu zájemců, nepřišli pouze místní, zajímavá akce se stává známou po dalekém okolí a za rok bude pokračovat třetím ročníkem.

Pavel Pávek