VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice pod drobnohledem auditu

Kolín/ Jak hospodařila kolínská nemocnice? To by měl zjistit audit, který v těchto dnech probíhá ve všech nemocnicích Středočeského kraje a veřejnost hojně sleduje výsledky, jak co do případné zadluženosti, tak třeba odchodného odvolaných managementů.

28.1.2009 11
SDÍLEJ:

Kolínská nemocniceFoto: DENÍK/Michal Bílek

„Zatím máme k dispozici dílčí výsledky a vypadá to, že hospodaření v této nemocnici je vyrovnané. Pouze závazky jsou placeny cca 30 dnů po lhůtě splatnosti, přičemž lhůta činí v průměru 90 dní,“ uvedla včera mluvčí Krajského úřadu Berill Mascheková.

„Hospodaření kolínské nemocnice za rok 2008 dosud nebylo a nemůže být uzavřené. V době odvolání mého týmu z vedení nemocnice v listopadu 2008 byl na účtech dostatečný zůstatek a přicházely další prostředky ze zdravotních pojišťoven, především VZP,“ říká bývalý ředitel Luděk Rubáš s tím, že pokud nedošlo k nějaké mimořádné události, při normálním ekonomickém chování nebylo možné peníze rozumně utratit. „Z toho důvodu je velmi pravděpodobné, že skončí hospodaření s výrazným ziskem. Do nemocnice proudí díky její aktivitě v posledních letech až o 200 milionů korun ročně více než před naším nástupem v roce 2003. Informace o tom, že nemocnice dluží někomu po lhůtě splatnosti, není vyloučena. Připomínám, že má obrat bezmála 800 milionů korun, že tyto prostředky zejména od zdravotních pojišťoven nepřicházejí pravidelně a stejně tak zcela pravidelně neplatí některé faktury,“ uvedl.

Druhou rovinou zájmu o nemocnici je odstupné členů managementu. „Při skončení výkonu funkce bylo vyplaceno jednorázové vyrovnání ve výši šestiměsíční průměrné mzdy, pro všechny členy představenstva to činilo 2,662 milionu,“ upřesnila mluvčí kraje. „Co se odstupného týče, bylo vyplaceno odvolaným řídícím pracovníkům na základě dohody o ukončení pracovní činnosti zcela v souladu se zákoníkem práce, podle kterého se řídí pracovní poměry všech zaměstnanců,“ řekl Luděk Rubáš. „Je mi jasné, že se někdo snaží očernit vedení nemocnice, které ji probudilo ze spánku a dokázalo nastartovat řadu nových aktivit. Připomenu jen preventivní vyšetření prsu u žen, modernizaci endoskopie, nové centrum léčby cév, pohodlné odběrové místo, diabetologické centrum, nový stravovací provoz a prvotřídní operační sály s léčebným a diagnostickým zázemím včetně magnetické rezonance. V Kolíně se zhruba o třetinu zvýšil počet všech diagnostických a léčebných výkonů včetně počtu. Například se provádí desetkrát více cévních operací než před mým nástupem. Přiznám se, že jsem nečekal nic jiného. Úspěch se neodpouští. Kritiku rád přijmu, ale jen od někoho, kdo situaci dobře zná a kdo ukáže, že se mu v jeho oboru činnosti podařilo něco podobného jako kolínské nemocnici pod vedením mého týmu,“ uzavřel.


Autor: Jana Martinková

28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 11
SDÍLEJ:
Hnutí ANO slaví vítězství ve volbách.
110

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Ilustrační foto

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kauza spojovaná s Rathem se vrací ke krajskému soudu

Střední Čechy – Velký zájem médií lze u Krajského soudu v Praze očekávat při repríze představení s hostivickým lékařem Davidem Rathem v hlavní roli. Někdejší hejtman Středočeského kraje čelí společně s další desítkou lidí obžalobě v souvislosti s údajným podílem na korupčních manipulacích s výběrovými řízeními na zdravotnické a stavební zakázky.

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

Volby 2017 v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni

Kolínsko - Jak vypadaly parlamentní volby v Chrášťanech, Bylanech a Chotouni?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení