Mezi obcemi Žiželice a Choťovice skončil na střeše v sobotu po patnácté hodině vůz Opel Vectra. Zranili se přitom tři mladíci ze Slovenska ve věku dvacet, čtyřiadvacet a osmadvacet let, kteří tvořili osádku vozu.

Podle nymburských policistů se vlivem nepřizpůsobení rychosti po projetí zatáčky dostalo vozidlo smykem mimo vozovku, poškodilo svodidla a skončilo v příkopě.

Na místo vyjely dva sanitní vozy s lékařem z Městce Králové a z Kolína. O výpomoc byla také požádána Letecká záchranná služba z Hradce Králové. „Jeden muž byl zraněn těžce. Pacient utrpěl zřejmě vnitřní zranění a poranění hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme muže předali posádce vrtulníku. Ten pacienta transportoval na traumacentrum do nemocnice v Hradci Králové,“ uvedla Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby. „Další dva pacienti byli po ošetření převezeni do nemocnice v Kolíně. Jeden utrpěl zranění obličeje a frakturu nosu, u druhého měli záchranáři podezření na zranění plíce,“ dodala Šeblová.

Policisté také konstatovali, že dvacetiletý slovenský šofér řídil pod vlivem alkoholu a vozidlo nemělo navíc platnou technickou kontrolu. Celková škoda na vozidle dosáhla třiceti tisíc korun.