„V tento den se naše obec stane vždy nejrušnějším místem kolínského okresu," říká místostarosta  David Záhora s tím, že původně se jednalo o akci určenou prioritně pro děti a mládež, kdy se na požární nádrž na návsi umístí speciální prkno podepřené traktorovými dušemi. Soutěžící mají za úkol se přes nádrž dostat,  a to například pomocí trakaře, koulením pivního sudu či chůzí pozpátku.

„V průběhu let se akce rozšířila i na dospělé, kteří přicházejí na řadu po ukončení dětských soutěží. Večer je jako již každoročně připravena zábava, tentokráte nám zahraje k tanci a poslechu skupina Unikát," říká místostarosta o sobotě 28. července.

Pro soutěžící jsou připraveny jak soutěže na vodě, tak na suchu a neméně bohatý doprovodný program formou ohnivé show či vystoupení fakíra odpoledne pro děti a večer pro dospělé. Chybět nebude  facepainting, skákací hrad a trampolíny. Dalšími doprovodnými akcemi jsou soutěže pro dospělé, je připravena soutěž o nejnápaditější klobouk, pro děti každoroční soutěž o nejlepší masku. Pro všechny pak bohaté občerstvení v hasičské zbrojnici.

„Bohužel na loňské jubilejní 25. neckiádě nám nepřálo počasí, a proto byl program realizován v omezené míře. Tento rok však nepochybujeme, že by se realizace nepovedla. Byla provedena intervence i na těch nejvyšších místech a tentokráte se podaří i počasí – je objednáno," směje se místostarosta a zve  jménem obecního zastupitelstva a sboru dobrovolných hasičů, začátek akce je ve 13 hodin.