Podle červenopečeckého starosty Jan Dvořáka jeho městys trápí zejména překračování nejvyšší povolené rychlosti.

„Občas také nepovolené parkování, sem tam exces mimo oblast dopravy, ale hlavně ta rychlost, ta je stěžejní. Zejména na vjezdu do Červených Peček, v úseku kolem kostela a obecního úřadu dolů + Malá Vysoká,“ popisuje Jan Dvořák s tím, že v této chvíli jsou s Kolínem dohodnuty rámcové podmínky, zatím se o zajíždění kolínských strážníků do Červených Peček stále jedná.

Výsledkem jednání by měla být veřejnoprávní smlouva mezi Kolínem a městysem Červené Pečky. Kolín si ale klade podmínky. Pro Červené Pečky to nebude zdarma. „Bylo by to za 120 tisíc korun jako příspěvek na vybavení kolínské městské policie, přičemž veškeré výnosy z případných pokut by šly do kasy Kolína,“ uvedl starosta Kolína Vít Rakušan s tím, že by byl také jednoznačně daný maximální počet hodin, kdy může Kolín své strážníky postrádat.

Červené Pečky by v době přítomnosti strážníků hradily i jejich mzdu a pohonné hmoty. „Podmínky jsme takto nastavili, aby smlouva s městysem Červené Pečky nevyvolala lavinu zájmu z dalších obcí. Městská policie má být v Kolíně. Pokud už ji máme někomu půjčit, musí si to obec či městys zaplatit a přispět i na vybavení městské policie,“ dodal Rakušan.