Po průjezdu Kolínem zamířily motocykly přes Novou Ves, kde padesátiletý strážník bydlel, až k místu tragédie nedaleko Odřepes, na zhruba dvoukilometrovou rovinku k Oškobrhu. Tam onoho osudného večera do pole na levé straně odbočoval traktor s valníkem, s nímž se muž na své Hondě při předjíždění střetl.

„Byl to spolehlivý, obrovsky hodný kluk. Dva roky jsme spolu sloužili,“ popsal s pohledem upřeným k zemi ředitel městské policie Viktor Prokeš. „U městské policie pracoval zhruba pět let. Přišel k nám v pozdějším věku, ale všichni jsme ho měli moc rádi. Jeho lásku k silným strojům dokonce sdíleli dva kolegové přímo z jeho motorkářské party,“ dodal.

I strážníkův motorkářský kamarád Jirka na něj vzpomíná jako na hodného, upřímného člověka. „Znali jsme se tak tři rok, i na srazy jsme jezdili. Miloval na motorkářství to, co k němu patří, motorkářskou soudržnost, volnost i zábavu,“ dodal před smuteční síní, kam se se zesnulým přišli rozloučit spolu s rodinnými příslušníky i takřka všichni kolegové strážníci i starosta Jiří Buřič jakožto nejvyšší šéf městské policie a duší také motorkář. Všichni smuteční hosté se dovnitř ani nevešli. „Celých patnáct let jsem ho znal jako velice skromného člověka. Vždycky říkal, na co by si kupoval drahé věci, když to či ono úplně stačí. Jen tu silnou mašinu si přál. Šetřil si na ni, kupoval ji snad letos na jaře,“ popsal strážníkův známý z motorkářské branže. „Nebyl to ten typ frajerů, kteří na motorkách létají tak, že jsou schopní ohrozit sebe i druhé. Jenže stačí jednou trochu přidat plyn a silnější mašina dokáže své…“ dodal.

"Myslím si, že bezpečnost jízdy závisí na mnoha faktorech. Jak moc je motorka silná, kolik zkušeností má řidič, zda dodržuje pravidla a v neposlední řadě i na náhodě,“ soudí další Kolíňák Petr Vosecký. Podle psycholožky Lýdie Kratinové není pravdou, že adrenalin v podobě jízd na silných motorkách vyhledávají víc muži než ženy „Jenom začali na silných strojích dřív jezdit kluci a dívky se postupně přidávaly,“ říká s tím, že ani věk nehraje zase tak velkou roli. „Vždyť motorkáři ve věku tatínků a někdy i dědů nejsou na silnicích výjimkou,“ argumentuje.