Poněkud na čas si dávají organizátoři petice, jež by měla vyjádřit volání obyvatel po zobousměrnění Masarykova, tedy starého mostu. Výsledkem delších příprav bude dokument podle všech pravidel. Během pár dní by jej měl ještě posledním pohledem zkouknout právník a pak už bude moci „jít“ mezi lidi.
Důvodem přípravy petice je snaha o zrušení jednosměrného provozu na starém mostě. Tento krok mnohým obyvatelům Kolína, zejména pak Zálabí, přidělává potíže v podobě delších, ucpaných tras, které musejí překonávat, kdykoli se potřebují dostat do centra. A to potřebují dost často, protože na Zálabí není mnoho zaměstnavatelů, obchodů, natož pak institucí. To by se sice mělo zlepšit plánovanou výstavbou obchodů v bývalé Tatře a Heladě, ale podle Zálabáků to jednak nebude zrovna za čtrnáct dní a také to rozhodně nevyřeší vše. A tak chtějí petiční archy „rozhodit“ nejen po Zálabí, ale i po ostatních částech města či je pomocí studentů rozšířit mezi náhodné kolemjdoucí. Lze očekávat, že se na nich objeví i mimozálabské podpisy. „Jsem ze sídliště a jsem taky proti nelogickému jednosměrnému provozu na mostě!“ zaznělo například v naší internetové diskuzi.
Podle názoru radnice jsou v této chvíli hlasy pro a proti jednosměrce zhruba vyrovnané. „Pracovní den odpoledne. Světelka u pracáku zacpaná k prasknutí. Kolona aut od divadla, kolona od malého kruháku u staré pojišťovny. A teď do toho kolona aut od starého mostu. Z této představy jsem špatný. U zmíněné světelky je mimochodem vstup do samotného centra, park a obchodní akademie. Jsou takovéto kolony aut pro tento prostor vhodné?“ objevil se protinázor v téže diskuzi.