Nyní se začínají opravovat objízdné trasy, které poničila zejména kola těžkých nákladních aut. „Oprava by měla být hotová co nejdříve, financuje ji ŘSD, její cena je již součástí zakázky,“ uvedl zástupce dodavatelské firmy Pavel Hyrš.
Práce na Modrém bodě zahrnovaly zejména rozšíření vozovky, ulice U Mýta byla dopravně připojena k silnici I/38 připojovacím pruhem, v křižovatce v Jaselské ulici byl vytvořen přechod pro chodce s dělicím ostrůvkem, stávající ostrůvek v Pražské ulici byl nově opraven stejně jako chodníky přiléhající ke křižovatce. V místech rozšíření jízdních pruhů byly podél nových hran vytvořeny nové chodníky se zeleným pásem. Cena díla je 15 milionů korun.
„Projekt na rekonstrukci dělalo město, ačkoli není vlastníkem komunikace,“ prozradil poslanec a radní Ondřej Plašil. „Modrý bod je koordinován s ostatními křižovatkami, aby se zlepšil průjezd Kolínem do doby, než bude spuštěn obchvat,“ dodal. Starosta Jiří Buřič doplnil, že po spuštění obchvatu přejde průtah z vlastnictví ŘSD do majetku města a kraje. „Komunikace dostaneme opravené i s hotovými protihlukovými opatřeními,“ poznamenal starosta.