Edita Burešová vyhrála v sobotu 27. října jubilejní 15. ročník českého zemského finále soutěže Missis ČR. Porotu v chomutovském divadle zaujal bezprostředním dětským zpěvem hlavně její čtyřletý syn Tomík. Novou Missis Čech korunoval hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc.

„Bylo to hodně náročné, hlavně pro dítě to dlouhé zkoušení,“ řekla bezprostředně po korunovaci vítězná maminka Edita. Největší radost prý měla z toho, že se soutěž líbila synovi a že dostal spoustu plyšáků. Do českého finále postoupila s dalšími jedenácti soutěžícími. V neveřejném výběrovém kole porota vybírala z celkem 6105 maminek s dětmi rovněž 12 soutěžících pro moravskoslezské finále, které se uskuteční v listopadu.

Při sobotní soutěži se maminky na pódiu Městského divadla Boženy Němcové utkaly ve třech disciplínách. V prvním kole se představily děti při rozhovoru, který některé maminky zaskočil. V dalším kole přišla na řadu volná disciplína a soutěž zakončila módní přehlídka. Při ní se děti s maminkami ukázaly v různých, hlavně sportovních stylech oblečení.

S Editou Burešovou i jejím Tomíkem chystáme rozhovor.