Zahrada ve Smetanově ulici (835 čtverečních metrů) za vyvolávací cenu 1,5 milionu či pozemek Na Skále (554 čtverečních metrů) za 831 tisíc jsou prvními dvěma městskými nemovitostmi, které půjdou co nejdříve do dražby. „Proč ten pozemek prodáváme?“ divil se zastupitel Jiří Truska. „21.7. jsem dostal za úkol vytipovat nemovitosti vhodné k prodeji. Toto je malý pozemek. Chceme, aby se lokalita Na Skále vylepšila, i když komplexně to asi neřeší,“ odpověděl vedoucí správy bytových a nebytových prostor Kamil Špinka. „Vždyť si děti mezi paneláky nebudou mít kde hrát,“ komentovala obyvatelka, jedna z mála Kolíňáků, kteří se na veřejné zasedání zastupitelstva přišli podívat. „No jo, všechno prodat, nejsou peníze…“ poznamenal s trochou ironie v hlase muž sedící vedle ní.
Do dražby půjde také dům čp. 205 v Tyršově ulici (podle slov Kamila Špinky nevyužívaný a zanedbaný objekt neumožňující další bezpečné užívání – vyvolávací cena cca 1,99 milionu) či oba rekreační objekty města – chatičky v Ratajích nad Sázavou (400 tisíc) a rekreační chata v Rokytnu u Rokytnice nad Jizerou (650 tisíc). „Je mi líto, že se město zbavuje majetku na pěkném místě. Zaráží mě, že se objekty nechaly dojít do takového stavu,“ narážel zastupitel Jiří Šafařík na fakt, že Rokytno je ve stavu, který jej dovoluje využívat k rekreaci, lapidárně charakterizováno, jen otrlejším povahám. O moc lépe na tom nejsou ani Rataje, kde se podle Kamila Špinky objekt prakticky rozpadá a vyžadoval by velké investice.
Výdaje se zmíněnými objekty v současné době město příliš vysoké nemá. „Jde o platbu daně a běžný, čistě udržovací režim,“ uvedl místostarosta Pavel Hoffmann. Právě ale velké investice nutné na opravu byly také jedním z důvodů, proč město k prodeji přistoupilo. „V Rokytnu navíc chybí přístupová cesta,“ dodal místostarosta.
Všechny objekty hodlá město prodat za nejvyšší nabídnutou cenu.