Březen s aprílovým počasím jak podle taktovky. Slunečné nebe s jedním nevinným světlým mráčkem a během pár minut chumelenice jak bílá clona. Spolu s městskou policií vyrazil tým Kolínského deníku do terénu. S mobilním radarem strážníci měřili v ulici U Nemocnice, v úseku, kde je maximální rychlost povolená na 40 km/hod a nevíc červeně šrafovaný přechod pro chodce v místech zadního východu z areálu nemocnice.

Ačkoli není provoz až tak velký, hned během prvních pěti minut nachytali strážníci dva hříšníky – mladou ženu a přibližně stejně starého muže. Oba překročili o necelých dvacet kilometrů v hodině. Řidička červeného sportovního fordu, Kolíňačka, se přiznala, že je to pro ni premiéra co do placení pokuty za překročení rychlosti. Dostala tisícikorunovou pokutu a odečet dva body „Nevím, kolik jsem jela, vůbec jsem se nepodívala na tachometr,“ přiznala a nenápadně se informovala na novinku v podobě měření na novém mostě. Druhý „nachytaný“, řidič stařičkého Volkswagenu, se strážníky absolutně nediskutoval. Dokonce poděkoval za informaci, že se mu odečítají dva body.

Fakt, že se obvykle nachytá kolem pěti neukázněných řidičů za hodinu, je daný do značné míry tím, že už se zkrátka rozkřikne, že se tam a tam měří. A řidiči se samozřejmě mezi sebou problikají. Podle zkušenosti strážníků se většinou jedná o překročení o 15, 20, maximálně 30 km/hod. Rekord ale naměřili i přes 120 km/hod.