Na Zámecké mezi sebou soupeřily mažoretky v mezinárodní soutěži. Podle organizátorky soutěže Petry Pokorné se soutěž odehrála již popáté. Nejedná se tedy o žádnou premiéru. Co na to však samotné mažoretky? Řídnou jejich řady nebo ne? „Zájem je však větší a větší, dívky stále chtějí být mažoretkami,“ zhodnotila účast na soutěži. Zmínila se, že krátce po vyhlášení soutěže je startovní listina plná. „Potom jenom čekáme do března na soutěž,“ zasmála se spokojeně.

Dokonce proběhla v mezinárodním duchu. Kromě české pěchoty se na soutěž dostavily i slovenské mažoretky. Slovanská sounáležitost však nezabránila tomu, aby mezi děvčaty neproběhly líté a nelítostné bitvy o umístění se. Všechny se snažily, co jim síly stačily. „Soutěží se v devatenácti kategoriích. Některé jsou obsazené méně, jiné více. Pokud je v nějaké kategorii přes dvacet nebo třicet děvčat, pak je obsazení prvních míst životní úspěch,“ vylíčila organizátorka soutěže Petra Pokorná.

Samotným účastnicím se soutěž velmi líbila. „Zatím nám to moc nešlo, ale doufáme, že se štěstí konečně obrátí,“ řekla děvčata z ostravského týmu mažoretek Stars.