Teta a Martina. Dvě drogerijní sítě prodejen, které v těchto dnech vykopaly válečnou sekyru. V úterý ráno situace vyvrcholila tím, že jednatelka sítě drogerií Martina povolala ochranku, která má chránit personál a zboží v jejich obchodech. Provoz na jejích pobočkách byl však v úterý bez omezení.

První „válečný nájezd“ uskutečnila společnost p.k. Solvent. Jde o velkoobchod, který zásobuje drogerie zbožím, zároveň je ale vlastníkem konkurenční známky Teta.

Na konci minulého týdne oznámila, že ruší všechny smlouvy s drogerií Martina, která jí prý dluží peníze za dodané zboží. „K zajištění ochrany svých práv podala společnost p.k. Solvent žalobu na vydání zadržovaných věcí spolu s návrhem na vydání předběžného opatření,“ píše se v tiskové zprávě podepsané jednatelem společnosti Martinem Moravcem.

Provozovatelka sítě Martina Věra Bébrová se však takovému nařčení rezolutně brání a považuje je za absurdní. „Jde o konkurenční boj. Veškeré faktury máme zaplacené a můžeme to doložit. S výjimkou částky kolem 3 tisíc korun, na kterou ještě nemáme fakturu a která je splatná v lednu,“ řekla Bébrová.

Konkurence však přitvrdila. V pondělí a v úterý před některými pobočkami nechala rozdávat letáky, které líčí drogerie Martina jako neseriózního prodejce.

A Bébrové poslala neobvykle ostrou výzvu. V ní dokonce oznamuje, že pověření zástupci přijedou do obchodů Martina sepsat, převzít a odvézt věci, které jim patří. „Za tímto účelem budou od úterý 18. prosince 2007 od 9.00 na všechny provozovny vysláni pověření zástupci naší firmy, kteří budou připraveni poskytnout odpovídající součinnost,“ píše se v dopisu. V úterý však k ničemu podobnému nedošlo.

„Je to nehoráznost. Jsem svobodná podnikatelka a nenechám se nikým tlačit do kouta. Chodí mi stovky esemesek a mailů z celé republiky, které mi vyjadřují podporu a vědí, že pravda je na mé straně,“ doplnila Bébrová.

Její provozy v Kolíně a v Českém Brodě byly v úterý plné lidí, které kampaň konkurenční firmy neodradila. „Ten spor mě nezajímá, jdu si běžně nakoupit,“ řekla paní Jarmila.

Drogerijní síť Martina má 18 prodejen. Mimo jiné například v Poděbradech, Čáslavi, Sázavě či v Čelákovicích.