Přivydělat si na letní brigádě? Sen mnoha dnešních teenagerů. Mezi nejčastější důvody patří získání peněz na letní prázdniny. Rozčarování se pro mnohé stane výběr správné pozice. Která práce nezabere hodně času a přitom z ní vysoké výdělky jen koukají? Těžká otázka. Někteří využívají pracovních nabídek z internetu a mnozí zavítají do personálních agentur, kde se to na nástěnkách pracovními nabídkami jen hemží.

Desítky uchazečů za měsíc…

„Počet uchazečů se pohybuje v posledních dvou letech na stejném počtu, tedy měsíčně přibližně 30 až 40 lidí. Úspěšnost přijetí se liší, ale pokud má uchazeč skutečný zájem o brigádu, jeho úspěšnost je vysoká,“ objasnila Lucie Kryvošová z jedné z kolínských personálních agentur.
Věkový průměr uchazečů o brigádu se pohybuje mezi 18 až 40 lety. Není ale výjimkou i zájem lidí v důchodovém věku.
Nejčastější pozice, o které mají uchazeči největší zájem jsou z oblasti administrativní výpomoci, pomocné pozice ve výrobních oblastí, v oblasti kontroly kvality v automobilovém průmyslu nebo brigády v oblasti logistiky.
„Finanční ohodnocení brigád je velice individuální a pohybuje se od osmdesáti do sta korun za hodinu,“ doplnila Kryvošová.