“Malý“ kruhový objezd

POPIS MÍSTA: Spojuje ulice Politických vězňů, Legerovu a Kouřimskou. Místo získalo mezi Kolíňáky přezdívku „malý kruhák“ z doby, kdy v Kolíně existovaly objezdy pouze dva. Vzhledem ke své poloze u centra města je hojně využívaný.

NÁZOR DENÍKU: Čekání je zde doslova na denním pořádku. Řidič by se měl na průjezd tímto úsekem během špičky řádně připravit.

NÁZOR IVANA VANÍČKA Z EURO AUTOŠKOLY: Směrem od nemocnice jsou dopravní značky schované za lampami a zelení. Dále také přechody pro chodce nejsou takřka vidět a mělo by se definitivně odstranit jejich staré značení z doby, kdy zde kruhák nebyl. Řidiči by také měli dávat včas znamení, když opouští objezd.

NÁZOR ŘIDIČE: Při výjezdu z Kouřimské ulice parkující auta blokují snadnější odbočení vpravo a do toho skáčou chodci na přechod.


Křižovatka „u Futura“ s nájezdem na most

POPIS MÍSTA: Světelná křižovatka navádí řidiče na nový most a zároveň se zde potkávají vozidla jedoucí od hlavního kruhového objezdu, ale také od nádraží a centra města.

NÁZOR DENÍKU: Dopravní nehody, většinou ovšem drobné, jsou zde naprosto běžným jevem. Navíc zde občas nefungují semafory, což na této tepně znamená dopravní kolaps.

NÁZOR IVANA VANÍČKA Z EURO AUTOŠKOLY: Nejhorší situace je při výjezdu zespodu od nádraží. Žádný odbočovací pruh, hlavní silnice je špatně vidět a matoucí řazení do jízdních pruhů. Směrem od Čáslavi by pomohlo umístění značky se systémem řazení o něco dále od křižovatky. Řidiči si také musí dát pozor při odbočování vlevo, aby je pustila auta čekající v obou pruzích. Na příjezdu ze Zálabí by to navíc chtělo prodloužit interval takzvané „vyklízečky,“ doby, po kterou mohou řidiči bez obav odbočit k nádraží.

NÁZOR ŘIDIČE: Nechápu, proč na přehledné křižovatce dochází k tak častým nehodám. Jedině snad kvůli vypínání semaforů, které často nejdou hlavně o víkendu.

Martin Petřík

Jiřina Holubová