„Silnice spojující Kolín s dálničním sjezdem je na obou trasách křižovatky zakřivena a obě silnice jsou po obou stranách lemovány nově vysázenými stromy a vysokým porostem. Toto vše činí křižovatku nepřehlednou a tím nebezpečnou jak pro řidiče, tak pro pěší a cyklisty a zejména i děti,“ popsal Miloslav Mitterko z Jestřabí Lhoty. Své i policie. „Je to místo s vyšším počtem dopravních nehod, na které jsme upozornili příslušné orgány,“ popsal šéf kolínské dopravní policie Jiří Procházka.

Silnici spravuje Středočeský kraj. Projekt a výstavbu však měl na starosti stát, od něhož komunikaci následně kraj přebral. Jeho mluvčí Martin Kupka ujistil, že úředníkům situace není lhostejná.

„Žádný podnět k nám sice zatím nedorazil, nicméně už na základě zájmu Deníku o tom začneme diskutovat. Chceme tamním lidem pomoci,“ řekl Kupka. Miloslav Mitterko kraji navrhuje řešení. „Ať postaví kruhovou křižovatku. Určitě by zpomalila auta, která jedou příliš rychle,“ míní Mitterko.

Podle Martina Kupky by se však jednalo o investici v řádech desítek milionů korun. „Na financích bude také hodně záležet,“ podotkl mluvčí kraje.

Varování Miloslava Mitterka a dalších se bohužel naplnila hned ve středu 10. října ráno. Na popisovaném místě došlo k další vážné nehodě. Řidič osobního vozu při vysoké rychlosti vjel mimo vozovku do pole, kde se několikrát otočil přes střechu. „U sedmnáctiletého spolujezdce měl lékař podezření na nitrolební poranění. Ve vážném stavu byl předán k transportu do krčské nemocnice,“ uvedla Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

Více o této nehodě čtěte zde: https://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/ko_nehoda_jestrabka20071010.html