V porovnání loňského a předloňského roku můžeme pozorovat nárůst počtu trestných činů například u násilných (o 112 případů) či u majetkových trestných činů (o 334 případů). Naopak mírný pokles nastal u vloupání (o šest případů). Celkem vloni došlo na Kolínsku k 3620 trestným činům, což znamená nárůst o 670 případů. Ze zmíněných víc než tří a půl tisíce skutků se podařilo objasnit 1232 činů. Petra Čimová, mluvčí kolínských okresních policistů dodává, že nejvíce je trápí majetková trestná činnost, jako třeba vloupání do vozidel, kde je vysoký nárůst.

Počet trestných činů v roce 2007 (z toho objasněno)

násilná trestná činnost 225 (112)
krádeže vloupáním 899 (121)
majetková trestná činnost 2369 (369)
trestná činnost celkem 3620 (1232)

Alarmující případy z poslední doby, které si Kolín bude asi dlouho pamatovat


S nožem ho přepadl na mostě
Doposud neznámý útočník vytáhl v okamžiku, kdy se míjel s osmnáctiletým mladíkem na starém mostě v Kolíně, vystřelovací nůž. Namířil ho proti němu a chtěl finanční hotovost. Vyděšený mladík vytáhl z kapsy vše, co u sebe měl, čili přibližně sedm stovek. Gauner mu je vytrhl a vzal nohy na ramena.

Násilník bodl dívku do nohy
Neznámý násilník pobodal dokonce teprve čtrnáctiletou dívku. Chtěl jak jinak než peníze. Jenže děvče u sebe nemělo ani korunu. Šlo prostě jako každé ráno do školy a na výlet či na plavání se zrovna nepřispívalo. Útočník se patrně rozezlil tím, že zůstane bez lupu, že vytáhl nůž a vyděšené dítě bodl do nohy.