Kdo bude šéfem kolínské záchranné služby po Jiřím Franzovi? Podle našich informací z důvěryhodného zdroje by se jím měl stát skutečně Pavel Kopelent, bývalý primář ARO kolínské nemocnice, který v současné době působí u jiné záchranky ve středních Čechách.

Informaci o tom, že právě Pavel Kopelent je žhavým favoritem na uvolněný post, jsme přinesli už před dvěma týdny těsně před výběrovým řízením. To už se tedy uskutečnilo, ale oficiální výsledek zatím kompetentní lidé nechtějí zveřejnit.

Jmenovací listina už byla odeslána

„Jmenovací listina byla odeslána a měla by novému primáři dorazit,“ uvedla Nina Šeblová, mluvčí středočeské záchranné služby. Podotkla zároveň, že konkrétní jméno zatím nemůže prozradit. „Oficiálně nikdo ještě jmenován nebyl a nemohu tedy říci, kdo vyhrál výběrové řízení,“ doplnila Šeblová.

Sdílnější nebyl ani Pavel Lebeda, bývalý ředitel kolínské záchranky, který dočasně vedení přebral po Jiřím Franzovi. Sám se ale konkurzu nezúčastnil. „Kdepak, kůži na trh už neponesu, to přenechám mladším. Primářování a vedení lidí jsem si užil až dost,“ řekl Deníku před dvěma týdny Lebeda.
K novému kolegovi jen poznamenal: „Neoficiální informace jsem už slyšel a domnívám se, že už to ví i dotyčná osoba. Ale jméno po mně opravdu nechtějte.“

Kopelent: zatím nemám nic v ruce

Sám Pavel Kopelent se na téma nového primáře kolínské záchranné služby zatím nechce příliš bavit. Pouze potvrdil, že se zúčastnil výběrového řízení. „Nemám v ruce žádný dokument, který by vaši informaci potvrdil, nebo vyvrátil. Příští týden bychom mohli být moudřejší,“ řekl Deníku.

Podle zákulisních informací ve výběrovém řízení proti němu stál ještě jeden kandidát. Na rozdíl od Kopelenta údajně mimokolínský lékař. To ale rovněž nikdo nepotvrdil.

Vedení středočeských záchranářů začalo v Kolíně hledat nového vedoucího poté, co v září kvapně odešel dosavadní primář Jiří Franz. Z hodiny na hodinu podepsal rozvázání pracovního poměru dohodou, prakticky byl ale odvolán. Kraj pouze uvedl, že k tomu existovaly vážné důvody. Dnes Jiří Franz působí ve svém oboru v Praze.

Více k náhlému odchodu Jiřího Franze čtěte ZDE.