„Máme povinnost oslovit případné organizátory i stávajícího, pokud město vyjádří s proběhnuvším festivalem spokojenost. V diskuzi na radě města až na dílčí výhrady spokojenost s průběhem festivalu, jeho vyzněním i tím, jak oslovil město, kolínské i mimokolínské návštěvníky, byla,“ předeslal starosta.

Podle jeho citace ze závěrečné zprávy letošního festivalu byla akce těsně zisková, konkrétně 5290 korun. Příjmy činily 1 835 775 korun, výdaje 1 830 485 korun.

„Bylo to trochu na hraně, s novým organizátorem Kmochova Kolína se zkusíme podívat, kde by ještě byly finanční rezervy – jiné než městské,“ říká starosta s tím, že město se na akce podílelo částkou 930 tisíc.

Podílela se ale i okolní města, byť menšími částkami. Poděbrady daly 20 tisíc, Kutná Hora 30 tisíc, Jestřabí Lhota 3000, Veltruby 20 tisíc. „Příspěvku Veltrub si velmi ceníme, v rozpočtu menší obce je to poměrně významná suma, starostovi a zastupitelstvu děkujeme,“ dodal Vít Rakušan.

Organizátorům se podle něj podařilo získat více prostředků ze soukromé sféry než v předchozích letech. „Nicméně když se podíváme, kolik relativně prosperujících firem v Kolíně máme, mohlo by se do sponzoringu zapojit víc firem. Nabízejí se i další možnosti financování třeba v rámci visegradské spolupráce,“ dodal.