„Ještě jsem volal k nám na firmu a ptal se, jestli se dá zajet až na místo,“ posteskl si zjevně nešťastný mladý řidič. Bohužel získal informaci, že dá, že kamiony touto trasou běžně projíždí. Ovšem neprojíždí. Po úzké cestě, v jejímž okolí nyní navíc probíhá rekonstrukce na železnici, se vytočí jen tak tak dodávka. A tak kamion, vezoucí plechy až z Bruntálu, zůstal zaklíněný kapotou těsně u protějšího domu, návěsem ještě v kolejišti. „Dojel jsem téměř na místo, tamhle mám vykládat,“ povzdechl si řidič, který je podle svých slov v Kolíně poprvé v životě. Vlaky včetně rychlíků projížděly zastávkou doslova krokem. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Po několika hodinách dostali hasiči kamion mimo kolejiště a v práci pokračuje odtahová služba. Snaží se kamion narovnat, aby vytočil zatáčku a neohrozil budovu.

15. 10 - První pokus odtahové služby- pomocí navijáku se snaží kamion s návěsem rovnat. Nedaří se. Kola natírají olejem pro snadnější skluz. Ani to nepomáhá.

15. 20 - Návěs podkládají, aby odlehčili soupravu. Přichází na řadu opět naviják. Druhý nezdařený pokus. Začínají padat návrhy na částečné vyložení nákladu.

15. 31 - Třetí pokus - naviják se silnějším lanem, olej a dřevěné podložení. Kamion se podařilo narovnat.

Během několika desítek minut vrcholilo napětí. Nechyběly okamžiky, ve kterých promluvily emoce. Pracovníci odtahové služby opakovaně nabádali chodce směřující na Komochův ostrov, aby lano nepodlézali. Kdyby prasklo, mohlo by někoho i usmrtit.

15. 40 - Odtahová služba sklízí techniku. Kamion pořád stojí.

16. 05 - Odjíždí odtahová služba a vozidla hasičů

16. 20 - Kamion je na vozovce, nastartovaný, čeká na zvednutí závor.

16. 27 - Emoce čekajících lidí na zpožděné vlaky stoupají. Lidé nadávají řidiči.

16. 45 - Kamion odjíždí.

Dana Zářecká