Podmínky účasti byly jednoduché. Plavidlo nesměl pohánět motor a nemohla být použitá žádná část ze skutečné lodě. Soutěž, kterou připravilo občanské sdružení Tudy z nudy, byla rozdělena na kategorii dětí do patnácti let a kategorii dospělých. Ceny byly více než zajímavé, stavitel vítězného plovoucího přístroje získal zájezd pro dvě osoby do vzdáleného Egypta.

„Je krásné, že přes nepřízeň počasí se sešlo podobně diváků jako loni, více než šest stovek. Jde vlastně o největší akci sdružení Tudy z nudy. Cílem je, jako u všech ostatních, společně se pobavit, dát dětem i dospělým možnost vyřádit se a vyblbnout,“ vysvětluje jedna z organizátorek Kateřina Siveková.

Na hladině závodila vždy dvě plavidla, od pirátů přes novomanželský pár po plovoucí postel nebo Trabanta, diváci hlasovali o nejvtipnější plavidlo. Z druhého břehu se pomalu přiblížil i plovoucí ostrov náčelníka Boba.

„Jsme tady s dětmi vlastně náhodou, původně bylo v plánu vydat se na lesní hřbitov na Aldašíně. Fantastická atmosféra na břehu i na vodě nás ale nějak vtáhla do dění a již jsme zde zůstali. Je tady ohromná psina a pokud cílem akce bylo pobavit diváky i soutěžící, vše z toho se povedlo. Pochopitelně jsme také hlasovali o nejvtipnější plavidlo. Myslím ale, že je celkem jedno, kdo vyhraje. Mám pocit, že o to nikomu ze soutěžících tolik nešlo,“ řekl náhodný divák Jan Lang z Prahy.

Pavel Pávek