S Hvězdnou mámou můžete klidně zajít do kina na svůj oblíbený film a zůstat při tom tou nejstarostlivější a nejbáječnější maminkou na celém světě. Herecké výkony si můžete vychutnávat s děťátkem v náručí, své miminko přitom bez ostychu nakrmit a společně s dalšími matkami a jejich ratolestmi zažít mnoho prima chvil plných nových zážitků.

S klidným svědomím můžete také důvěřovat pečlivě vybraným pomocnicím, které si s dětmi vyhrají, přečtou knížku, namalují obrázek, pomohou na klouzačce a podobně. Deky s hračkami, klouzačka, odrážedlo, přebalovací podložka a další pomůcky jsou umístěny přímo pod plátnem.

Pilotní akce Hvězdné mámy se uskuteční v Kině 99 v pondělí od 9,30 hodin a potom pravidelně každé první pondělí v měsíci. A co se bude promítat? Asi nejlepší český film poslední doby Ženy v pokušení. „Věříme, že udělají radost i dárečky od našich partnerů, které máme připravené pro všechny maminky,“ říká vedou projektu Květa Štěrbová.

„Po zhlédnutí těch v pokušení budete rozhodně těmi, které se budou pokoušet svůj život ženy, partnerky, manželky, milenky převést do takové roviny, abyste byly jenom a stále šťastné, spokojené a hlavně hrdé na svoji roli ženy ve svém životě,“ vzkazuje maminkám.

Do kina se mohou vydat maminky s dětmi od novorozenců do zhruba dvou až tří let. „Věk hvězdných dětí nechceme striktně omezovat, necháme to na empatii, intuici maminek, protože ty jsou těmi, jež znají své dítě nejvíce a nejlépe,“ říká Květa Štěrbová.

Projekt Hvězdná máma má za úkol pozvat do kin maminky v době, kdy by na to patrně za normálních okolností vůbec nepomyslely. Takhle hezky dopoledne, v době, která maximálně vyhovuje režimu děťátek, vezmou svá miminka, malé děti a vyrazí do kina. Usadí se do křesel, před projekčním plátnem asistentky Hvězdné mámy rozloží deky, hračky a nabídnou své služby ohledně hlídání a asistence a maminky se mohou poklidně dívat na film, který je ztlumen, a v sále je tlumené světlo.

Také mohou film sledovat po očku a přitom si hrát se svým dítkem před plátnem. „Nebo mohou větší děti přivést na nějaký báječný film a tím například tříleté dítě seznámit s prvním kulturním prostředím – a sice s prostředím kina, které je i přes všechnu modernost, pořád slavnostní. Pro děti je rajónem celý projekční sál a také maminky mají všemožné výhody, například si mohou určit, jak hlasitá bude projekce a jejich přání budou předem splněna,“ dodala.

V jiných městech, kde již projekt běží, začínala Hvězdná máma na několika málo maminkách, které přišly okusit novinku, a dnes na projekci přijde i 80 maminek, ale i tatínků a občas i dědečků nebo babiček.