„Letos pořádáme již 52. ročník prázdninového tábora, s tím, že tábor je rozdělen na tři běhy a každý má své téma. To první bylo pod pirátskou vlajkou, druhé Shrekův les a teď jsou to Simpsonovi,“ říká zástupkyně vedoucího tábora Jana Fejfarová.

Celý pobyt na třetím běhu se tedy nese ve znamení žlutých kreslených postaviček ze seriálu. Samozřejmě tedy nemohla chybět Marge, Maggie, Bart, Homer a Lisa. „Každý den děti čeká nějaká scénka, od které se poté odvíjí nějaká hra, za kterou jednotlivé oddíly získávají body. Ty se na konci tábora sečtou a vyhodnotí se vítěz,“ popisuje průběh pobytu Jana Fejfarová.

Na děti však nečekaly jen hry a soutěže. Navštívit je a zazpívat jim přijela zpěvačka Bára Zemanová spolu se svým kamarádem, kytaristou, basákem a bubeníkem Richardem Scheuflerem. Na odpoledním programu byla talentová soutěž jednotlivých patnácti oddílů, akustický koncert Báry Zemanové a jako třešnička na dortu autogramiáda úspěšné mladé rockové zpěvačky Báry.

Talent oddílů hodnotila celkem pětičlenná porota ve složení: Homer, Marge, Bára, Richard a jejich kamarád Radek. Děti předvedly nejrůznější kousky, které si nacvičily spolu se svými vedoucími. Ovšem převažoval, jak jinak, zpěv.

Po talentové soutěži přišel na řadu koncert Báry Zemanové a jejího kolegy Richarda, který ji doprovázel na elektrickou kytaru. Zaznělo několik písní z Bářina repertoáru, ale čerpalo se i z jiného soudku.

Děti, kterých je letos na táboře rekordní počet – 200, si s ní společně zazpívaly nejednu píseň a některé se neubránily ani rytmu písni a začaly tančit. „Já jsem zpívala na takovémto táboře již potřetí za svou kariéru, kterou jsem měla. A vždycky jsou ty děti hrozně zlatý a ocení úplně všechno,“ popisuje pocity po odehraném koncertu Bára Zemanová.

Po koncertě na zpěvačku ještě čekala autogramiáda, po které Báru jistě musela bolet ruka, ale nedala to na sobě znát. Úsměvy rozdávala všem dětem celé odpoledne. „Před tím jsem byla na jednom táboře v Rožnově pod Radhoštěm a v Plzni, ale nikde nebylo tolik dětí jako tady,“ říká Bára Zemanová. A tak si díky Báře děti užily jeden z nejkrásnějších dnů strávených na táboře.

A jak probíhají prázdniny u samotné Báry? „Celé prázdniny pracujeme na naší nové desce, takže jsem teď jen odpočívala tři dny na chatě a zase jsem se vrátila do toho koloběhu zpátky. Takže dovolená bude asi až v září, až bude vše hotové,“ vypráví o svých prázdninách Bára. Všem, včetně vedoucích, se odpoledne s Bárou líbilo a jistě na ni nezanevřou.

Bára a Richard byli ještě odměněni táborovým trikem a poté naposledy zamávali. „Všem z Hryzel bych chtěla strašně moc poděkovat, byli úžasní,“ uzavírá celé odpoledne Bára Zemanová.

Veronika Sobíšková