Poslanec Ondřej Plašil se tedy jako sháněč peněz pro Kolín, jak se nedávno označil von-line rozhovoru našeho deníku, tentokrát opravdu osvědčil. Kolín dostane peníze na centrální dětské hřiště.

Dětská hřiště a pískoviště jsou vKolíně velkým fenoménem. Bývala totiž na každém plácku a najednou je technické služby vroli zlých sudiček začaly rušit. Trvalo poměrně dlouho, než se podařilo veřejnost přesvědčit, že to není zlý úmysl, ale nutnost vyvolaná jednak novými normami Evropské unie, jednak nutností udržet všechny hrací prvky vtakovém stavu, aby byly pro děti bezpečné. Po několikaměsíční diskusi mezi městem, občanskými sdruženími a samozřejmě maminkami, zda prosazovat více menších dětských hřišť, nebo spíše méně větších, ale kvalitních, se o něco více názorů přiklonilo kdruhé variantě.

Na centrální dětské hřiště poslanci přiklepli 10 milionů korun. Stát by mělo vulici Rimavské Soboty mezi panelovými domy a aquaparkem, tedy vokolí mírného umělého kopečku, kterému vtechnických službách říkají Karkoškova mohyla. “V těchto místech je ještě několik pozemků, které patří nemocnici, o jejich koupi budeme jednat,“ řekl vedoucí odboru regionálního rozvoje Martin Jírovský stím, že nyní město řeší například, jaké herní prvky sem umístí. Nové hřiště bude podle jeho slov oplocené a bude mít svého správce.