I v mém diáři byl na pátek poznamenán první trénink kolínského áčka. Tam nemůžu chybět. Ale ejhle, pročítám tak diskuzi na webových stránkách kolínského hokeje a dostává se ke mně informace, že první tréninky byly posunuty až na pondělí 9. srpna. A tak začínám pátrat.

„Původně se mělo jít na led v pátek,“ potvrzuje mi prvotní informaci jeden z kolínských hokejistů. A utvrzuje mě v tom i rozpis ledu. Na pátek 6. srpna jsou naplánovány čtyři tréninky. Kromě seniorů se na led mají podívat i junioři, mladší a starší dorostenci. Ale v pátek se na led nepůjde.

Podle slov Jakuba Plašila, předsedy představenstva Správy městských sportovišť Kolín, pod kterou zimní stadion spadá, se ale původně mluvilo až o 9. srpnu. „Od začátku jsme říkali, že led bude 9. srpna. Nevím, kde se vzala informace, že by měli jít hokejisté na led dříve,“ podivoval se. A zároveň popíral informaci o tom, že by byly nějaké problémy s rozběhnutím strojovny, která se během letní přestávky vyměňovala, a že by právě to mohl být důvod pro posunutí začátku hokejové přípravy. „Žádné potíže nejsou, že by něco nefungovalo nebo něco podobného. Strojovna nabíhá, musí se odvzdušňovat. Je to delší proces. A jde to dobře. Pomalinku, ale jistě. Ve čtvrtek ráno už by se mělo začínat kropit a led se bude vyrábět i přes víkend,“ řekl Jakub Plašil Deníku s tím, že se dělá všechno proto, aby led v pondělí byl připraven.

A co z toho tedy plyne? Páteční večer mám náhle volný a hokejisté zřejmě také. Poznámku v diáři o prvním tréninku kolínských Kozlů přepíšu na pondělí. A můžu se jen vnitřně dohadovat o tom, zda někde došlo k informačnímu šumu.

Tereza Hölzlová