„Zatím tu bylo přes deset lidí. Ptali se, jestli trh je, nebo ne,“ řekla pracovnice na podatelně kolínské radnice. A co na to říká ona? Nepamatuji, že by se v Kolíně někdy zrušil výroční trh,“ vzpomíná.

Vojtěch Klouček z oddělení správy městského majetku vysvětluje, že chyba není na straně radnice. „Od rána se přicházeli ptát trhovci, proč organizátor zrušil trh. Všechny výroční trhy do konce roku ale organizuje Vladimír Kubizňák, měli by se ptát jeho,“ říká. Podle jeho slov mohl trh zrušit dopředu, jelikož prognóza počasí byla jasná. Organizátor trh zrušil až v den konání a ještě k tomu v šest hodin ráno. To se to už občanům nedalo pořádně ohlásit.

Proč se tedy trh neuskutečnil? Vladimír Kubizňák, organizátor Havelského trhu, vše vysvětluje. „Tři čtvrtiny stánkařů se mi omluvilo, že z důvodu velmi špatného počasí nepřijedou. A zbytek zase řekl, že by si při prodeji znehodnotil zboží. Nebylo to lehké rozhodnutí, ale nedalo se nic jiného dělat,“ říká. Zároveň dodává, že i kdyby se třicet stánkařů rozhodlo prodávat, nebyl by to opravdový trh.

Pravidelný prodejce na trzích však nesouhlasí s problémem s počasím. „Prodával jsem nedávno v Jihlavě, kde bylo takhle sněhu,“ ukazuje rukama přibližně dvacet centimetrů.

Příznivci trhu však nemusí zoufat. Na pondělní radě města by se mělo jednat o náhradním termínu 26. listopadu.

Otázka dne: Co říkáte na zrušení trhu?

close zoom_in
Jan Hora
56 let, Kolín

Věřím, že se sem spousta lidí nedostala. Pro mě je Havelský trhale nezajímavý.

close zoom_in Jana Smrkovská
23 let, Plaňany

Docela je chápu. V takové zimě bych tam taky nebyla.

close zoom_in Silvie Hauková
30 let, Kolín

Já se jim nedivím. Kdybych měla v tomhle počasí prodávatvenku, jsem nastydlá hned.

close zoom_in Pavel Honus
30 let, Kutná Hora

Ani nevím, že něco takového mělo být. Na trhy nechodím.