Proti vybudování haly v této lokalitě se zejména mezi obyvateli okolních panelových domů zvedl odpor. Vznikla již petice, odpůrci apelují na partnera výstavby, oslovili ombudsmana, poslance a další instituce a osobnosti. „Nejsme proti hale jako takové, ale ne na tomto místě,“ tvrdí odpůrci a argumentují zejména zvýšeným hlukem a dopravou. Od Správy městských sportovišť Kolín (SMSK), jež má být investorem stavby, dostávají protiargumenty v podobě například výborné dostupnosti haly i pro pěší či v podobě moderních technologií, které zajistí minimální šíření hluku.
Nyní se objevily první informace, že by se přece jen mohlo zamýšlené umístění změnit. Zainteresovaní oficiálně připouští variantní řešení zatím jen zlehka. „Úvah je několik, zkoušíme další varianty. Jasné vše bude až ve chvíli, kdy bude stavební povolení,“ řekl předseda představenstva SMSK Jakub Plašil. Alternativní projekt nevyloučil ani místostarosta Pavel Hoffmann. „Hledá se cesta, aby se hala postavila. Otázkou je, co bude schůdné,“ uvedl.
„Nemám oficiální informace, pouze v jednom sportovním pořadu České televize zaznělo, že se zvažuje i jiné umístění,“ řekl Miroslav Sodoma, manager kolínských basketbalistů, kteří na novou halu čekají už roky.

Jana Martinková, Petr Koděra