„Od původního záměru jsme ustoupili,“ potvrdil Deníku kolínský radní Jakub Plašil. Ten je zároveň předsedou představenstva akciové společnosti Správa městských sportovišť Kolín (SMSK), která bude investorem chystané stavby.

„Tak to je dobrá zpráva. Jsem rád, že zvítězil zdravý rozum,“ raduje se Pavel Zmatlík, který bydlí v panelovém domě v Seifertově ulici a petici proti stavbě haly podepisoval.

Hlavní překážkou pro umístění arény v blízkosti nákupního centra byla kromě nespokojenosti obyvatel sídliště především hluková studie. Ta ukázala, že by nebyly splněny zákonné normy.

„V průběhu územního řízení vyšlo najevo, že náš záměr by musel být omezen v kapacitě parkovacích míst. Vzhledem k stávajícímu zatížení hlukem pocházejícím z průtahu města a okolních parkovišť by nebylo možné povolit nezbytné množství nových parkovacích míst přímo u haly. Z tohoto důvodu jsme našli nové umístění v areálu Vodního světa Kolín,“ řekl Plašil.

Podle něj je toto nové řešení v souladu s územně plánovací dokumentací města Kolína. A je dokonce výhodnější než prvotní návrh.

„Profil terénu je shodný s původním, parkovací kapacita je v místě již zajištěna, základové podmínky jsou zde výrazně příznivější, není nutné překládat ani nijak upravovat inženýrské sítě. I z hlediska budoucího provozu, zajištění lidskými zdroji, možností propojení technologií s Vodním světem, využití odpadního tepla a těsného sousedství s akvaparkem je toto řešení velmi výhodné,“ dodal šéf SMSK.

Novou variantu kvitují i kolínští basketbalisté, kterým má moderní stánek poskytnout vytoužené odpovídající zázemí pro Mattoni NBL, tedy nejvyšší českou soutěž. Útočiště by tam ale měly najít i další kluby kolínských sálových sportů, bude tam možné pořádat i koncerty a další kulturně – společenské akce.

„Jsme rádi, že město se svým záměrem neopouští sídliště. A tuto variantu považuji za mnohem rozumnější. Věřím, že teď už bude nespokojených obyvatel Kolína co nejméně,“ řekl manažer kolínských basketbalistů Miroslav Sodoma.

Představitelé SMSK, architekt, projektant a zástupce technického dozoru investora se v úterý sešli i s majiteli sousedních nemovitostí, aby je seznámili s podrobnostmi chystané výstavby. „Setkání dopadlo nad očekávání dobře. Věřím, že teď už na odpor obyvatel nenarazíme,“ podotkl Jakub Plašil s tím, že tentokrát už vyšla příznivě i všechna hygienická měření hluku.

„Hluková studie již potvrdila splnění požadavků. Zejména jde o to, že se vybuduje osmimetrová protihluková stěna,“ uvedla Jana Motýlová z kolínského územního pracoviště Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Petr Koděra, Jana Martinková

Rozhovor s Jakubem Plašilem čtěte ZDE.

Vše o chystané výstavbě haly čtěte vpravo od tohoto článku v rubrice "Související články"