Neustoupíme. Tak by se dala charakterizovat snaha obyvatel sídliště v okolí Billy zabránit výstavbě nové sportovní haly v této lokalitě. Po apelování na zastupitele, sepsání petice či pokusu ovlivnit jednání mezi městem a potenciálním sponzorem části nákladů na výstavbu zamířil nyní petiční výbor do vyšší politiky. V polovině týdne se sešel s poslancem Zdeňkem Kotoušem (ČSSD), členem petičního výboru a podvýboru pro suroviny a ochranu klimatu poslanecké sněmovny.
„Seznámili jsme ho přímo na místě s našimi argumenty a konzultovali jsme s ním další kroky, které hodláme podniknout proti výstavbě haly u Billy,“ shrnul člen petičního výboru proti výstavbě Karel Huml.
Podle jeho slov výbor v nejbližších dnech pošle petici právě do poslanecké sněmovny a zároveň seznámí se stávající situací taká ombudsmana.
„Po dovolených v polovině srpna máme přislíbenou návštěvu představitelů ze sdružení Arnika a hned začátkem školního roku chystáme na plánovaném místě pro halu mítink občanů se zástupci všech politických stran,“ předeslal dále Karel Huml.