V červenci začala rozsáhlá rekonstrukce zmíněné haly. Začátkem srpna se však na stránkách českobrodského basketbalového klubu a města objevila výzva. „V rámci probíhající rekonstrukce haly nezbylo v rozpočtu na věci, které by bylo fajn pořídit,“ píše se v ní. Autoři výzvy žádají nejen příznivce basketbalu, aby přispěli na některou z věcí, která je v seznamu na zmíněných webových stránkách.

„Mezi členy basketu začalo minulý týden něco jako „sbírka na Národní divadlo“ - už jsme vybrali přibližně třicet tisíc, a to za velkého přispění nestorů domácího basketbalu,“ píše se v textu. Mezi věcmi, které by bylo dobré pořídit a kvůli kterým sbírka vznikla, jsou například nové lavičky do šaten nebo malba loga města do středu hřiště.

V některých případech je počítáno i s využitím starého vybavení, což je třeba případ dveří do interiéru. Některé potřebné věci se pak prý dají zvládnout svépomocí, s čím se uvažuje třeba u nátěrů futer a radiátorů. Iniciátoři sbírky žádají, aby zejména brodští sportovci oslovili další členy svých družstev. „Rekonstrukce probíhá, věci se průběžně objednávají, kdo rychle dává, dvakrát dává,“ zmiňuje se na internetových stránkách.

Podle informací Kolínského deníku se podobná výzva dále šíří i po mailech mezi českobrodskými obyvateli. Svůj příspěvek může dárce složit na bankovní účet tělovýchovné jednoty. Podrobnosti sdělí ekonom TJ Slavoj Český Brod Daniel Potůček, u kterého také přispěvatel může složit jakoukoliv částku.

Martin Šnajdr