VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fuchsoviny Ireny Fuchsové: Muži a psi

Kolínsko - Známá kolínská spisovatelka a divadelní nápověda Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Kolínského deníku.

30.4.2009
SDÍLEJ:

Irena Fuchsová.Foto: Archiv Ireny Fuchsové

Nedávno jsme se byli s panem Fuchsem podívat v prodejně nábytku, vybírali jsme s příjemnou paní prodavačkou potahy, které náš jezevčík nezničí, když si bude pod sebou uhrabávat pelíšek, já pronesla něco v tom smyslu, že ho, když bude hodně hrabat, nacpu do úložného prostoru a ona se najednou plácla do čela. „Že vy jste ta paní, co píše? Já vaše fejetony o vašem pejskovi čtu!“

Potěšilo mě to, samozřejmě, a hned jsem napsala další. Tady je!

Když se fenky hárají, jsou naši psi chudáci. Své o tom ví lidé na vesnici, kde stačí jedna hárající psí slečna koketa, na kterou „slyší“ všichni psi - co v tomto období nastává, se dá bez nadsázky nazvat utrpením, nejenom pro pány psy! Své o tom víme i my ve městě. Například na Zálabí, kde jsou tři dvanáctiposchoďové domy za sebou a v nich desítky psích pánů a desítky psích slečen či paní. „Tady se to hárá pořád,“ postěžovala jsem si nedávno druhému pejskaři, když mě náš Atíček dotáhl na jedno jediné místo, po kterém toužil celý večer, kdy doma kňučel a kňučel a teď se k němu konečně doslova přilepil a čuchal a čuchal… Pejskař přikývl. „Kdyby se aspoň háraly na jaře a na podzim, aby si psi i my trochu odpočinuli, ale to ne. Hárají se celý rok. Máte pravdu. Jedna přestane, druhá začne…“

Je pravda, že ne všechny hárající fenky působí na všechny psy stejně. Někteří psi mají své favoritky a stávají se po dobu jejich hárání doslova štvanci a my, jejich majitelé, také. „To už se zase hárá Bára,“ povzdychnu si, když Atíček přestává žrát, kňučí a leží u dveří. A mám pravdu. Ale Bára mi nevadí. Je to totiž rafinovaná koketa, kterou všichni psi milují a ona to moc dobře ví, potvůrka! Nastavuje se jim, vydráždí je, chudáčky, a pak je rafne. Atíčkovi takové rafnutí dělá nesmírně dobře! Uskočí, celý se napřímí, pookřeje, ale už se podruhé neodváží na Báru ani podívat! Odchází od ní jako baletka, šťastně kroutí zadečkem, viděli jste, JAK po mně rafla?

Pak jsou fenečky, které nekoketují a před zájmem pejsků prchají. Jejich páníčkové to ví, a snaží se čubičku zájmu pejsků příliš nevystavovat. Postrachem pejskařů z mého okolí je dáma, která má čubičku, po které někteří pejskové, náš Atíček mezi ně patří, doslova šílí a to tak, že celoročně. Tahle fenečka se už dávno nehárá, je to psí babička, byla nedávno dokonce i na operaci, ale jako na potvoru se stala po této „feneččí“ operaci pro naše psí pány ještě víc přitažlivější! Nekoketuje jako Bára, ale je vidět, že se jí zájem pejsků líbí, nechává se očichávat, ale protože je spíše drobnější a neumí po pejskách rafnout, jako Bára, pejskové si na ni samozřejmě dovolí víc. Náš dvanáctikilový cvalík by ji mohl rozmačkat, a tak mi dá dost práce, udržet ho v dostatečné vzdálenosti. Nevadí mi to, přírodu musíme respektovat, tak ho rvu na vodítku, jako když rybář tahá z vody dvacetikilový úlovek! Ale kdo mi vadí a to tak, že dost, je majitelka téhle nebohé fenečky, nabité erotickým půvabem i v tak vysokém věku. Rveme od ní své psy a její majitelka nad námi stojí, ruce v kapsách a směje se! Je to fakt zvláštní… věříte, že když tuto dámu vidím, že se jí širokým okruhem vyhnu?

Ještě se vrátím k tomu, jak psi respektují hárající se fenku. Pes nikdy nenapadne fenku, která se hárá, a nejenom, že nemá zájem o jeho milostné nabídky, ale ještě se po něm ožene nebo na něj zavrčí. Každý pes takové odmítnutí absolutně respektuje. Dobře, nemáš o mně zájem, zkusím to jindy nebo jinde. Sklapne kufry a jde dál.

Pánové, tomu byste se měli od našich pejsků naučit! Respektovat nezájem dívky či ženy o vaši osobu! Zkuste to! Když to dokáží pejskové, bude to hračka i pro vás!


Se známou kolínskou spisovatelkou a divadelní nápovědou Irenou Fuchsovou se můžete na našich stránkách setkat každý čtvrtek. Předchozí Fuchsoviny najdete zde na našem webovém zpravodajství www.kolinsky.denik.cz v rubrice "Související články" nebo na stránkách Ireny Fuchsové www.kdyz.cz

30.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lelková prokázala příslušnost k nejlepším plavkyním ČR 13-ti letého žactva a vybojovala celkem 6 medailí ze šesti startů.

Plavci vylovili ze zimního šampionátu dvanáct medailí

Videosouhrn Deníku – středa 13. prosince 2017

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Do boje s drogami se experti vrhají společně. Spojenými silami

Střední Čechy – Novou zbraní v boji s nástrahami návykových látek se má stát krajská protidrogová komise, zřízená jako poradní orgán středočeského radního pro oblast bezpečnosti a ICT Roberta Bezděka (ANO). O jejím ustavení ve středu informovala Helena Frintová z krajského úřadu. S tím, že komise by měla přispět ke koordinaci aktivit směřujících k ochraně jednotlivců před škodami způsobenými užíváním návykových látek, hazardním hraním a před dopady v podobě trestné činnosti.

Stav třetiny středočeských mostů volá po opravě

Střední Čechy – Přemostění Červeného a Bakovského potoka ve Velvarech na Kladensku, most přes odvodňovací strouhu u obce Klíčany na Praze-východ, dvoumetrový můstek přes meliorační sběrač u Husí Lhoty nedaleko Mladé Boleslavi či necelých pět metrů dlouhý most přes Křenovku v okrajové části Kutné Hory zvané Perštejnec. To jsou mosty Středočeského kraje, které patří k nejhorším.

Kateřina Brožová: Koně jsou moje srdeční záležitost

Kolín /ROZHOVOR/ - Na mikulášskou besídku, která se ve Stáji Václav v Kolíně konala o uplynulém víkendu, dorazila vzácná návštěva. Mezi děti na koních zavítala herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová, která se zároveň stala patronkou kolínského jezdeckého kroužku. Deníku prozradila, že koně jsou její srdeční záležitost.

KRÁTCE: Třetí adventní zastavení oživí vystoupení dětí a rodičů

Kolín - Kam můžete vyrazit za kulturou v Kolíně?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT