Nervydrásající závody, ale i profesionální prezentace a marketing. Účelem mezinárodního projektu F1 ve školách není pouze být nejrychlejší, ale je to především o hledání nejkomplexnějšího a nejschopnějšího týmu mladých studentů, kteří by se v budoucnu mohli dostat až do elitních motoristických soutěží. O tom se ostatně mohli přesvědčit všichni návštěvníci, kteří zavítali o tomto víkendu do prostorů tělocvičny kolínské průmyslovky.

„Celkem přijelo 14 týmů. Dnes máme v soutěži všechny tři naše naděje. Věříme si, ale rozhodně to nebude snadné,“ prohlásil před startem nedělních závodů František Pražák, jeden z pořadatelů závodů na kolínské škole. A měl pravdu. Konkurence byla skutečně tvrdá. A to nejen v samotných závodech. Všechny týmy si na závod musely připravit prakticky vše samy – od grafického návrhu monopostu, jeho výroby, multimediální prezentace až po sehnání sponzorů. Ve zvláštní kategorii marketing navíc zvítězil tým 1–Dals, který zastupoval kolínskou školu. V samotné soutěži, kde se bojovalo o šest postupových míst, si „Vandalové“ vybojovali pátou příčku a mohou se tak těšit do pražského národního finále.

Ještě většího úspěchu nakonec z kolínských zástupců dosáhl tým Blood Elites, kteří se v celkovém hodnocení dostali na stříbrnou pozici. „Samozřejmě jsme spokojeni, ale nesmíme to přehánět. Musíme se stále zdokonalovat, protože na národním finále chceme zvítězit,“ řekl Lukáš Novák, team manager Blood Elites, který se spolu s týmem ihned zajímal, v které kategorii ztratili nejvíce bodů na vítězný tým BlueForce F1, který přijel z Českých Budějovic. „Já jsem nadšený z výkonů našich kluků a už se těšíme do Prahy,“ dodal Pražák.

Jako zpestření zavítali na závod také dva profesionální čeští jezdci Erik Janiš a Jan Charouz, kteří rozdávali podpisy a závodní zkušenosti. Hostem byl taktéž bývalý ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.