Kolemjdoucí zvědavě pohlížejí na herce, režiséra, kameramany, osvětlovače a další řadu filmových pracovníků. A co že se to vlastně natáčí? Parný letní Kolín se zahalil do pláště sychravého podzimního dne a stal se dějištěm jinglů, které budou od prvního září k vidění na televizi Prima.

Ne, ne. Herci se nezbláznili. Ačkoliv teploměry ukazovaly více než třicet stupňů, musejí být hlavní aktéři nabaleni v dlouhých kalhotách, bundách a ani šála nebyla výjimkou. V teplém oblečení a s deštníkem v ruce se procházejí v podzimní mlze mezi barevným suchým listím. „Chceme našim divákům ukázat, že podzim není jen doba plískanic a nevlídného počasí, ale i barev a příjemné atmosféry. Hlavním motivem jsou deštníky různých barev. Od modrých, přes zelené, oranžové, žluté nebo červené,“ uvedla tisková mluvčí televize Prima Jana Kocová. Podle jejich slov si režisér město Kolín vybral právě proto, že tato nádherná atmosféra z něj přímo dýchá.

Do Kolína zavítá natáčet celá škála známých tváří. Viktor Limr alias doktor Lukáš Kratochvíl z „vékávéček“, jeho seriálová kolegyně Sabina Králová alias Barbora Strnadová, dále pak Petr Vondráček a doktorka Kateřina Cajthamlová s Petrem Havlíčkem. „Všichni zatím natáčení zvládají hrdinně i v tomto horku. Je to zase lepší něž kdyby bylo fakt ošklivě. Ale možná skončíme všichni v kašně,“ smála se tisková mluvčí televize.

Natáčení bude pokračovat i v úterý 18. srpna. Tentokrát se štáb přesune ke kostelu, kde se před kamerami představí Alice Bendová, Terezie Kašparovská, Jiří Chum, Gábina Partyšová a nová tvář televize Prima Barbora Tachecí.

Ze dvou natáčecích dnů vznikne osm dvacetivteřinových televizních podzimních předělů.

Tereza Hölzlová