Tento festival podle slov Leoše Bešťáka, předsedy pořádajícího občanského sdružení Kolínská 14 a člena organizačního výboru festivalu, propojuje sportovní, kulturní a společenské kruhy nejen města Kolína. Koná se pod záštitou starosty města a je určen pro nejširší veřejnost.
Do festivalu jsou aktivně zapojeny také základní a střední školy, dětský domov Býchory, atletický sportovní klub, zájmové umělecké kroužky a sdružení a mnoho jiných partnerů.

Festival zahájí v 9.15 hodin dětské choreografické vystoupení na Medvědí louce v Křičkově ulici vedle zimního stadionu. V 9.30 hodin bude oficiální zahájení festivalu s fanfárami trubačů. O deset minut později se vydá průvod závodníků, fanoušků, diváků, rodičů a dětí za doprovodu hudby přes lávky do centra města až ke chrámu sv. Bartoloměje, kde v 10 hodin odstartuje běžecký závod na 15 a 7 km pro ženy i muže.

„Podle organizátorů, s nimiž to konzultuji, bude součástí i rodinný běh na jeden a půl kilometru například pro rodiny s dětmi,“ řekl starosta Vít Rakušan.
Odstartuje v 10.05 od sv. Bartoloměje a povede na Medvědí louku.

„Je možné, že nám to přiláká diváky i na Kmochův Kolín, že zde zůstanou účastníci, kteří přijedou do Kolína za festivalem běhu,“ dodal starosta, který ze svého fondu na festival běhu přispěl pěti tisíci korunami.

Mezi 10. a 12. hodinou bude na Medvědí louce probíhat bohatý doprovodný program. „Dětské hřiště, trampolíny, skákací hrad a soutěže pro děti, přítomné budou pohádkové postavy, chybět nebude vystoupení dětských zájmových kroužků, akrobati, autogramiáda, hudba, stánky s občerstvením a probíhající závodníci se postarají o zábavu a živou atmosféru v každém okamžiku festivalu,“ popisuje Leoš Bešťák.

Ve 12.15 hodin proběhne slavnostní vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích a slavnostní ukončení festivalu běhu opět s fanfárami trubačů.

„Zábava však toho dne v našem městě neskončí. Náš festival běhu se prolíná s 48. mezinárodním hudebním festivalem Kmochův Kolín, v jehož rámci již ve 14 hodin začíná slavnostní průvod městem s půvabnými mažoretkami,“ připomněl prolínání obou akcí předseda sdružení Kolínská 14.

Svou účast na festivalu běhu podle jeho slov potvrdila Jarmila Kratochvílová a očekávají se i další osobnosti sportovního a kulturního nebe. „Vstupné na festival je zdarma,“ dodal Leoš Bešťák.