Nejdříve reprezentovali Kolín na hokejbalovém turnaji, v nedávné době namalovali kozla na led, sehráli fotbalové utkání s kolínskými hokejisty a o víkendu se vypravili do Prahy, kde adoptovali kozu kamerunskou. „Chtěli jsme ukázat taky lidskou stránku fanclubu. Není to jen o sportu, fandění a zábavě, ale i o tom udělat nějakou prospěšnou věc,“ řekl předseda Fanclubu SC Kolín Jiří Klasna.

Podle jeho slov bylo prvotní myšlenkou podpořit kolínskou řepařskou drážku, ale Martin Čábelka alias Baník přišel s nápadem adoptovat kozla, a ten nakonec u členů fanclubu zvítězil. A tak se skupinka pětadvaceti lidí vydala v neděli na výlet do Prahy, kde v místní zoo adoptovala kozu. Od poloviny září tak mezi adoptivními rodiči u expozice kamerunských koz najdete i cedulku s nápisem Fanclub SC Kolín.

„Členům Fanclubu za příspěvky, které se vyšplhaly až na částku dvou tisíc korun, ještě jednou děkuji. Je to na jeden rok, ale hodláme v tom i pokračovat. Není to jen jednoletá akce,“ doplnil Deníku Klasna.

Činnost Fanclubu SC Kolín tímto počinem ale ještě zdaleka nekončí. Na začátku září vyráží mužská část na dovolenou do Chorvatska, čeká je také brigáda na zimním stadionu, a pak už zase povzbuzovat hokejisty u tribuny.

Tereza Hölzlová