Projekt na pavilon F, který vznikl už za bývalého vedení nemocnice, doznal za poslední rok velkých změn. „Kus Fragnerovy budovy měl být už dnes ubourán. Ovšem vzhledem k tomu, že jsme projekt podrobili diskuzím, výsledek je takový, že historická budova zůstane zachována. Už na ni máme prostředky z fondů Evropské unie. Během, řekněme, desítek měsíců by měla dostat kabát, jaký měla za první republiky,“ shrnul hejtman David Rath. Na historickou budovu naváže nový pavilon tak, že to, co je dnes přízemím, bude první patro.

Atrium uprostřed nemocnice, jak nový pavilon nazval ředitel nemocnice Petr Chudomel, bude čítat celkem šest podlaží, tj. suterén, přízemí a čtyři nadzemní podlaží. „Bude zde i autonomní část pro dětské obory,“ upřesnil ředitel Chudomel.

„Nový pavilon je průkopnickým objektem, který započal rekonstrukci a dá nemocnici novou tvář,“ shrnul za projekční skupinu architekt Leo Provaz.

„Výstavbu nového pavilonu rozhodně vítám a s povděkem vnímám fakt, že vedení Středočeského kraje projekt nezrušilo. Určitě bude nový objekt ku prospěchu pacientů, zdravotníků i celého města Kolína,“ odpověděl na otázku Deníku starosta Jiří Buřič, který ze slavnostního poklepání odešel hned po projevech, jichž se nezúčastnil. „Pochopil jsem, že nabobství je pro mě nepřijatelné. Za minulého vedení kraje dostávali prostor říci pár slov i starostové, ačkoli byli z opozičních stran,“ komentoval. „Je nutné si uvědomit, že investice do nového pavilonu jde z daňového výnosu Středočeského kraje, tedy i z města Kolína,“ zakončil.

„Inu, pan starosta se nemůže divit, že nedostal slovo. Zřizovatelem kolínské nemocnice je Středočeský kraj, jehož vrcholný představitel, hejtman David Rath nebyl na pietní akt při příležitosti výročí narození protifašistického bojovníka Václava Morávka do Kolína ani pozván. To my jsme pana starostu alespoň pozvali,“ komentoval krajský zastupitel, starosta Cerhenic Marek Semerád.