Záchranářské složky ukázaly svou nejnovější techniku, zodpověděly mnohdy všetečné otázky dětských návštěvníků, mnohému je naučily či připomněly.

Tradičně oblíbené jsou ukázky konkrétní práce záchranářů. Na Labi se tentokrát opustila tradice ukázek součinnosti složek integrovaného záchranného systému a nahradila ji průřezová ukázka hasičských čerpadel, jinými slovy předvedení toho, za jak dlouho se vystříká ta která cisterna.

Do vln Labe se vypravil potápěč, aby vypátral figurínu cyklisty a jeho kolo. Mezitím hasiči vystříhali z havarovaného vozu dvě zraněné ženy (skutečně živé figurantky) a předali je do péče záchranné služby. Zásahová jednotka policie zakročila proti nebezpečnému pachateli, lotra na útěku zadržel speciálně cvičený policejní pes, svou práci ukázala městská policie, pořádková jednotka policie a spousta dalších.

A samozřejmě nechyběl kulturní program jak na Kmochově ostrově, tak na Karlově náměstí.  Tam starosta Vít Rakušan poděkoval všem příchozím za účast. „Tím, že jste přišli, vzdáváte hold záchranářům, které tolik potřebujeme. Můžeme si zanadávat na policii, ale když záchranářské složky potřebujeme, odpočítáváme minuty, kdy už přijedou," dodal.

Dobrým nápadem byla tabule, jednoduše rukou psaný text, co se kde v rámci akce koná.  Tradičně velkému zájmu se těšily vyjížďky vojenskou technikou ve vojenském prostoru v Třídvorské ulici, poněkud stranou zájmu návštěvníků zůstalo nové stanoviště na střelnici, nicméně možná právě proto, že si jej Kolíňáci ještě nevžili.