Zástupkyně skupiny tak ve Volnu tentokrát předaly 20 tisíc korun, které jsou výtěžkem z letošní plesové sezóny. „Máme radost z toho, že můžeme darovat stejnou částku jako minulý rok, že se podařilo nacvičit novou skladbu i zajistit chod souboru, přestože na podzim nebylo ještě jasné, jak vystoupení zvládneme,“ uvedla Iva Drdová, vůdčí duch skupiny. Dvě tanečnice včetně vedoucí souboru totiž budou mít brzy mateřské povinnosti, a tak bylo třeba doplnit stav souboru a nacvičit rychle nové vystoupení. „Že jsme to zvládly, nepřerušily činnost, a mohly tak znovu darovat potřebným lidem peníze, je zásluha dobrého kolektivu, který si stále udržuje nadšení pro věc,“ dodává. Iva Drdová.
Neskrývanou radost z daru měli všichni i ve Volnu. Minulé roky se z peněz od skupiny AX pořizovalo vybavení a speciální lůžko. Letos peníze od skupiny poputují přímo na chod respitní péče a na nutné provozní věci, na které se peníze shánějí velice těžko.
Při předávání finanční částky si všechny přítomné dámy prohlédly nové vybavení centra a uznaly, že stav, který byl před třemi lety, kdy sem poprvé zavítaly, se změnil z rozestavěných zdí ve velmi útulné prostředí. Dnes zde mohou děti přespávat a je jim zajištěna péče 24 hodin denně. Až do podzimu je tu již veden pořadník na péči s přenocováním.
Taneční skupina AX díky soutěži vyhlášené telekomunikační společností získala 80 tisíc korun a částka by měla být díky soutěžnímu postupu do mezinárodního kola ještě navýšena.