Celá akce probíhala pod širým nebem v revitalizovaném parku, který byl při této příležitosti slavnostně otevřen. Projekt obnovy přilehlého prostranství domova, který právem nese název Živý park, byl v roce 2008 podpořen částkou 140 tisíc korun v programu Partnerství pro Kolínsko financovaném automobilkou TPCA.

Domov Na Hrádku poskytuje pomoc a podporu dospělým lidem s mentálním postižením v kombinaci s postižením tělesným nebo smyslovým. Domov sídlí v zámečku obklopeném rozsáhlým parkem. Právě ten se rozhodlo vedení domova zpříjemnit a přizpůsobit jeho funkci více odpočinku a venkovním aktivitám svých obyvatel. Díky projektu se podařilo vybudovat parkovou terasu, osadit část parku zelení a dřevinami, zakoupit lavičky a koše. Na budování a částečně i údržbě parku se podílí zaměstnanci a uživatelé domova. Do úprav terénu a zejména do vytváření terasy a sázení dřevin se zapojili i další dobrovolníci z okolí.

Motivací realizátorů k úpravám místa byla hlavně snaha zpříjemnit prostředí v okolí domova, aby mohl být park více využíván k setkávání a společným aktivitám jeho obyvatel. Park chtějí využívat například k pořádání koncertů, relaxačních aktivit pod širým nebem, posezení s kytarou, kterých se účastní i obyvatelé z okolí a občas i lidé z jiných domovů. Časem plánují zaměstnanci pokračovat ve vylepšování parku například vybudováním chodníků pro snazší přístup imobilním uživatelům, pořízením zahradního altánu, dobudováním hřiště, ohniště apod.