Přibližně před třemi týdny zmizela z centra Prahy bílá dodávka. Majitel ji zaparkoval ve Štěpánské ulici, a když se na místo opět vrátil, vozidlo už nenašel. Zhruba před týdnem se pak auto objevilo na sídlišti v Českém Brodě. „Policisté předávají odcizené vozidlo do rukou jeho majitele,“ uvedla včera na dotaz Deník Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

Svědkyně tvrdí, že auto stálo ve stínu

Deníku se podařilo hovořit se svědkyní, která informace o vozidle oznámila na policii, protože se domnívala, že je kradené. „Vozidlo se tu objevilo přibližně před týdnem, možná o pár dní dřív,“ odhadla svědkyně. Nejdříve si auta všimla jen proto, že zabralo výhodné místo ve stínu. Když ale stálo delší dobu na stejném místě a kupilo se na něm listí z blízkých stromů, pojala podezření. „Ráno u snídaně jsme o tom mluvili s manželem, pak jsem zavolala na policii,“ uvedla.

A skutečně, jednalo se o dodávku, kterou její majitel již nějaký čas postrádal. „Ráno mi policisté volali, že se auto našlo,“ zmínil se pražský vlastník automobilu. Vozidlo prošlo pod jeho dohledem kriminalistickou prohlídkou, při které byly zajištěny stopy, které pachatelé ve vozidle zanechali. Svědkyně si všimla i toho, kdo s vozidlem přijel. „Byla to skupinka tří mladíků,“ vzpomněla si. Policie bude mít při pátrání po mladících dalšího pomocníka. Zloději si totiž horší místo pro nepozorovaný útěk vybrat nemohli. Dodávku totiž zaparkovali přímo pod jednou z městských kamer.

Autem se mladíci možná jen projeli

Mladíci zřejmě použilo auto k další trestné činnosti, nebo se možná jen tak projeli. Z auta se totiž téměř nic neztratilo. „Zmizely věci přibližně v hodnotě sto korun,“ uvedl majitel dodávky. Uvnitř byl nalezen i šroubovák, se kterým pravděpodobně lapkové vozidlo nastartovali.

Podle informací, které má Deník k dispozici, měla dodávka stržený zámek. Tím pádem šlo auto nastartovat téměř čímkoliv, i zmíněným šroubovákem.

Martin Šnajdr