A tak se areál kolínského aquaparku Vodní svět v sobotu 30. května proměnil v jedno velké hřiště, kde si děti užívaly různé atrakce a soutěže. Obrovskou radost měly dětičky nejen z populární kouzelné mašinky, která jezdila stále plně obsazena, ale také z projížďky na koni. Vyzkoušet své dovednosti mohli příchozí na trampolíně, na horolezecké stěně, ale i u pohádkové střelnice.

Mít na obličeji namalovaného motýlka, pejska nebo tygříka zatoužily snad všechny děti. Svědčila o tom nekonečná fronta. Mezi další atrakce patřilo focení s králem a princeznou, vypouštění nebeských lampionů, zajezdit si slalom na koloběžce, nebo tříkolce. O zábavu a hlavně zahřátí pohybem, se při oblíbených písničkách postaralo Klemprdovo kočovné divadlo.

V rámci oslav proběhl už devátý ročník Streetball Cupu. Turnaje se zúčastnilo celkem 42 týmů, které byly rozdělené do sedmi kategorií a hrály svá utkání na pěti kurtech. Během dopoledne probíhaly zápasy ve skupinách a odpoledne se už hrálo o konečné umístění. Plánovaný program sice několikrát přerušil déšť, ale nakonec se podařilo sehrát všechny zápasy. Kolem čtvrté hodiny už proběhlo předávání cen a vyhodnocení výsledků.
„Dnes nám nepřálo počasí, ale jinak se akce vydařila. Hodně dětí přišlo na dopolední soutěže,“ uvedl manažer BC Kolín Miroslav Sodoma. „Děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje,“ pochválil pořadatelský tým.