V půl deváté ráno do tělocvičny nastoupily všechny soutěžní týmy z celkem šesti zemí světa – Česká republika, Itálie, Španělsko, Slovensko, Japonsko a Brazílie. Týmy, které tvořili žáci třetích až pátých tříd, měli do detailů propracované kostýmy a rekvizity, které byli typické pro jejich stát. Celé olympijské hry zahájila Drahomíra Čutková, ředitelka školyspolu s učitelkou Renatou Šaldovou, která zároveň vše moderovala. „Prvotní nápad olympijských her jsem měla já, ale na všem, včetně organizace, se podíleli všichni učitelé z budovy Chanos,“ řekla s úsměvemRenata Šaldová.

Po úvodním zahajovacím ceremoniálu následovalo představení jednotlivých zemí. Nejprve zazněla hymna státu a poté předstoupilo několik velvyslanců z každé země a proneslo krátký referátek se základními údaji o své zemi. Naplánovaná byla také kulturní část, kde vystoupily všechny země s tím, co je pro ně tradiční. Po krátké pauze se celá budova přemístila na školní hřiště, kde byla připravena soutěžní stanoviště. Zapálení olympijské pochodně odstartovalo soutěže. Pochodeň zapálili běžci, kteří s ní symbolicky oběhli blok kolem školy. Soutěžilo se ve skoku do dálky, shazovaní plechovek, ale itrefování se míčem do klobouku. Každý získával body, které se pak sečetli a z každého družstva se vyhlásili tři nejlepší olympijští bojovníci. „Tohle je vlastně první ročník, ale do budoucna bychom z toho rádi udělali tradici,“ dodává učitelka Šaldová.

Starší žáci soutěžili o kousek dál, kolem hlavní budovy. Pro starší žáky nebyly připraveny olympijské hry, ale několik poměrně náročných disciplín. Například uvázat uzel podle zadání, nejrůznější úkoly v parku, ale i šplhání po lanovém hřišti.


Veronika Sobíšková